Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Co to jest HASH`yk

Co to jest HASH`yk

Data dodania: 13-04-2022
Proste 
Ultra szybkie
Mega wydajne
I satysfakcjonujące.


Co to jest Haszysz każdy wie, chyba… .

Jak by co to tutaj najbardziej prosta i jednoznaczna regułka od strony naukowej -> Haszysz to psychoaktywny lek otrzymywany z gruczołów żywicznych żeńskiej (słupkowej) rośliny konopi. Proste prawda ?

No ale problem w tym z samo się nie zbierze, bo te smerfne trychomki jakoś same do pudełeczka nigdy nie chcą wskakiwać. Wiec trzeba nieco pokombinować... najlepiej w domowy zaciszu czyli w kuchni. Jest wiele sposobów… a tak naprawdę niewiele bo raptem kilka a najczęściej stosowanym sposobem jest Bubble Hash przy użyciu takiej małej praleczki zwanej Hash Washer`em. Niby proste ale nieco skomplikowanie, trzeba sporo kroków zaliczyć , używamy sporo wody no i na końcu trzeba to wszystko wysuszyć … czyli znowu czekanie,  jest z tym trochę zachodu i jak się na końcu okazuje zdecydowanie sporo sprzątanie zostaje do ogarnięcia.
Ale jest inna metoda po 100kroć łatwiejsza, zdecydowanie szybsza no i w kilkanaście minut od startu mamy wszystko perfekt na cacy ogarnięte bez bałaganu. A mowa o patencie z Suchym Lodem.
Suchy Lud to nic innego jak dwutlenek węgla w fazie stałej … takie mocno zimne parujące bryłki niby lodu ale suche jak pieprz. Nie wolno dotykać tego gołymi palcami bo inaczej odmrożenia gotowe.
Nadal potrzebny będzie ten śmieszny woreczek do Haszu jaki się używa  przy Bubble Hash … ale! Niby Wystarczy tylko jeden ale do maksymalizacji ekstrakcji najlepiej użyć kilak rozmiarów przesiewu czyli 73 mikrona dla najbardziej czystego i miodnego Hash`yku, no i obowiązkowo 160 mikrona by wyłapać ten nieco większe partie pyłku z minimalną ilością zielonych cząsteczek kwiatostanu i liści. Można jeszcze pokusić się o siatkę 220 mikrona i cieszyć się ogromną ilością Hashy`u ale w formie bardzo drobno zmielonych cząsteczek. :D
Mniej więcej na każde 100gram posiekanego ziela, ścinek po trymowaniu lub mocno rozdrobnionych topków ( nie zmielonych ale rozłamanych na części pierwsze ) przypada ok 0.6 do 0.7 kilo suchego lodu. Rękawiczki gumowe, te grube 0.3 mm.
Do 10 litrowego wiaderka dajemy ziele, i suchy lud. Nakładamy od góry worek przesiewowy i pamiętać ze ZACZYNAMY OD NAJMNIEJSZEGO !   Czekamy ze 2-3 minuty. No i mieszamy wiaderkiem kolejne 4-5 minut. I to wszystko. Odwracamy wszystko o 180 stopni góra dół i wszystko ląduje w worku. Łapiemy worek od góry, ściskamy  górę by nic nam nie wypadło i zwyczajnie … trzęsiemy workiem kilka minut tak jak byśmy solili grillowane mięsko. Płaski i bardzo czysty stół nadaje się to tego idealnie, szklana duża miska też. Lodowy Hash`yk zbieramy do jakiegoś pojemniczka i przesypujemy zawartość worka do takiego z większymi oczkami czyli 160 mikrona i powtarzamy czynność. Na koniec 220 i gotowe. Aha i nie bawimy się z tym godzinę czasu, suchy lód w końcu się skończy :D

Aha i aby nie było że coś złego sugeruję , w ten sposób pozyskuje się każdy rodzaj pyłku kwiatowego, no prawie każdy ale wiadomo o co chodzi.
Pozdro.

I jeszcze jedno AHA ! za tydzień zrobimy niezwykle wypasioną i piekielnie kopiącą Wódeczkę z naszej Marysieńki Indyjskiej :D

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu