CO2

Data dodania: 14-09-2021

CO2 czasem jest bardzo potrzebne a czasem zbędne.

Czasem robi różnicę a czasem nie. 

Uzupełnienie roślin dodatkowym CO2 może zwiększyć plony i wzrost nawet o 20%, ale jaki jest najlepszy sposób na wykorzystanie CO2 przez hodowcę konopi? Istnieje właściwy i niewłaściwy sposób wykorzystania CO2 i niestety wiele osób używa CO2 w niewłaściwy sposób i nie uzyskuje żadnych korzyści!

Rośliny konopi „oddychają” CO2 zamiast tlenu

 

CO2 jest skrótem od „dwutlenku węgla”, bezwonnego gazu, który jest w powietrzu, którym właśnie oddychasz.

Rośliny konopi… a w zasadzie wszystkie rośliny :D potrzebują CO2 w ramach procesu wytwarzania energii ze światła poprzez fotosyntezę. Bez CO2 twoje rośliny „uduszą się” i popadają jak domki w Bośni. Między innymi dlatego tak ważne jest, aby rośliny miały dużo świeżego powietrza.

Dla hodowców używających lamp o niższej mocy (takich jak świetlówki kompaktowe lub świetlówki), w zwykłym świeżym powietrzu często jest więcej niż wystarczająca ilość CO2, aby rośliny były w stanie przetworzyć całe światło (dla mniej kuma tych -> wykorzystać dostępną Moc), jakie otrzymują. Jeśli twoja roślina nie dostaje dużych dawek mocy świetlnej (np. 600w na 1m2) , dodawanie CO2 z butli jest zbędne, ponieważ mają już więcej CO2, niż mogą zużyć… warunek ! -> świeże powietrze zaciągane jest z zewnątrz z zewnątrz.

Jeśli używasz świetlówek kompaktowych lub świetlówek, takich jak T5, prawdopodobnie w powietrzu jest już dużo CO2, aby rośliny mogły przetworzyć całe światło, jakie otrzymują.

Ale sprawy mają się inaczej, gdy dostarcza się więcej światła, niż twoja roślina konopi może naturalnie wykorzystać. W sytuacjach o dużym natężeniu światła, dostarczanie większej ilości CO2 może pozwolić twoim roślinom na wykorzystanie większej ilości tego światła, co skutkuje zwiększoną fotosyntezą. Sprawiając, że twoje rośliny produkują więcej energii z tej samej ilości światła = szybszy wzrost i większy plon!

Jako dodatkowy bonus warto podkreślić że CO2 sprawia, że ​​rośliny są bardziej odporne na stres cieplny i świetlny!

Jednym z minusów jest to, że uzupełnianie CO2 może być kosztowne. Więc zanim zaczniesz dodawać CO2, dobrze jest dowiedzieć się, ile, jeśli w ogóle, powinieneś dostarczać, aby uzyskać szybszy wzrost.

Suplementacja CO2 działa najlepiej z lampami MH/HPS i LED Grow!

 

Plusy i minusy używania CO2 do uprawy konopi

Korzyści z dodawania dodatkowego CO2

• Większe plony, szybszy wzrost – Jeśli wykorzystałeś inne czynniki ograniczające (zwłaszcza światło), CO2 może sprawić, że twoje rośliny będą rosły do ​​20% szybciej, produkowały większe rośliny i zwiększały plony.

• Wyższa temperatura jest w porządku – Utrzymanie 1200-1500 PPM CO2 w obszarze uprawy pozwala hodowcom na utrzymywanie temperatur znacznie wyższych niż normalnie, do 95°F (30 °C). W przypadku hodowców z gorącymi, jasnymi światłami może to ułatwić utrzymanie temperatury w zakresie, który spodobają się ich roślinom.

• Bezpieczeństwo – wzbogacenie w CO2 może być korzystne dla bezpieczeństwa, jeśli zamkniesz pomieszczenie do uprawy, ponieważ nie wypuszczasz śmierdzącego powietrza. Niektóre metody dodawania CO2, takie jak użycie generatora CO2, również wytwarzają naturalne zapachy, które pomagają bezpośrednio ukryć zapach konopi.

Wady dodawania dodatkowego CO2

• Nie tak skuteczne, jeśli nie masz mocnych świateł do uprawy – jeśli chodzi o intensywność światła, prawdopodobnie potrzebujesz mocnych lamp MH/HPS, albo mocnych lamp LED, aby wytworzyć wystarczająco jasne światło, aby roślina mogła wykorzystać dodatkowy CO2 . CFL i T5 nie są wystarczająco mocne, aby uzyskać świetne wyniki z CO2.

• Może być konieczne uszczelnienie obszaru uprawy – Chociaż dodanie niewielkiej ilości CO2 nie wymaga uszczelnienia pomieszczenia, gdy próbujesz utrzymać bardzo wysoki poziom CO2 (np. 1200-1500 PPM), prawdopodobnie musisz uszczelnić obszar uprawy, aby był szczelny w aby zapobiec wyciekowi CO2. Oznacza to w zależności od warunków twojej uprawy, wielkości boxa i powierzchni dodatkowe nakłady pracy… Mały box szybko się ogarnie. Duży pokój oklejony folią wymaga bardzo dużo dodatkowej pracy.

• Koszt dodawania dodatkowego CO2 – Rozpoczęcie pracy może być kosztowne, jeśli chcesz wprowadzić dużo CO2 do obszaru uprawy, na przykład podczas dużych operacji uprawowych. Najtańsze sposoby dodawania CO2 w rzeczywistości nie są zbyt dobre w dostarczaniu dużej ilości CO2 w miarę upływu czasu, ale mogą być świetnym sposobem na „sprawdzenie tematu” i wypróbowanie CO2. Najlepsze konfiguracje CO2 na dłuższą metę są nieco droższe na początek, chociaż stają się znacznie tańsze, gdy masz początkowe zapasy.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu