Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Femki czy automaty? Oto jest pytanie!

Femki czy automaty? Oto jest pytanie!

Data dodania: 25-06-2019
I tutaj na dzień dobry wszystkim tym czytelnikom, którzy liczą na szybciutką odpowiedź na pytanie „Automaty czy Femki… co lepsze, a co gorsze”,  oświadczam głośno i wyraźnie prostą czcionką NIE MA na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi


Być albo nie być oto jest pytanie…   Femki czy automaty? … oto jest pytanie!

I tutaj na dzień dobry wszystkim tym czytelnikom, którzy liczą na szybciutką odpowiedź na pytanie „Automaty czy Femki… co lepsze, a co gorsze”,  oświadczam głośno i wyraźnie prostą czcionką NIE MA na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi nic nie jest czarne ani białe w tym temacie jedynie odcienie szarości pozostają do osobistej interpretacji.

Nasiona feminizowane

Feminizowane nasiona konopi… -> Femki są specjalnie hodowanymi nasionami, które eliminują męskie chromosomy i produkują tylko żeńskie rośliny. Tyle teoria… bo w praktyce chyba prawie każdemu hodowcy jakaś Femka najzwyczajniej w świecie  „zHermia się”. Niektórzy producenci podają info na opakowaniu, że ich pestki są  99.9% feminized. No i już wiadomo że gwarancji nie ma.
W przeciwieństwie do Automatu, Femka rozwija znacznie więcej substancji aktywnych, takich jak THC i CBD. Topki zaczynają rosnąć, gdy roślina otrzymuje mniej światła słonecznego. To jest pod koniec lata. Przejście na jesień. Indorowcy  będą musieli jedynie dostosowując swój schemat oświetlenia. 

Poza tym:

Wyższa produkcja kwiatostanu niż w przypadku automatów. Jakość, smak i efekt jest ogólnie lepszy niż w przypadku automatów. Rośliny z nasion feminizowanych dają mniej liści niż automaty. Proste klonowanie. W przeciwieństwie do automatów, femki można przycinać, intensywnie trenować, FIMować , TOPować. Ok ok , automaty też… tyle że z mizernym skutkiem lub i efektem. Poza tym automatu nie potrzymamy w fazie wegetatywnej 6 miesięcy! A femkę bez problemu.  


Feminizowane nasiona Automatyczne

Automaty są to nasiona żeńskie i mają te same cechy, co nasiona feminizowane, ale jest ważna różnica do rozpoznania. Automaty zaczynają kwitnąć na podstawie wieku. W tym celu hodowca nie musi dostosowywać harmonogramu oświetlenia ani czekać na nadejście jesieni. Uprawa autoflower jest zatem znacznie łatwiejsza od Femek. Dla początkujących i nieogarniętych w temacie uprawy itp. Automaty są oczywistym wyborem.


Cechy feminizowanych nasion automatycznych

Roślina automatycznie kwitnie bez konieczności robienia czegokolwiek. Standardowe 18 godzin światła i 6 godzin ciemności wystarcza do osiągnięcia maksymalnych rezultatów.
Ze względu na ich krzyżowanie z rośliną ruderalis Automat urośnie w zdecydowanej większości mniejszy od Femki  i wymaga mniej konserwacji.
Automaty są bardziej odporne na wahania temperatury, szkodniki i pleśń.
Hodowcy którzy opanowali do perfekcji Automaty na Outdoor dają radę zrobić dwie tury uprawy w ciągu jednego sezonu. 

Konkluzja?
Automaty szybsze, Femki Smaczniejsze, Automaty łatwiejsze, Femki bardziej ploniaste, Automaty odporniejsze, Femki stabilniejsze, Automaty mniej wymagają, Femki dają więcej satysfakcji.
Kto co lubi, kto co woli, na co ma czas a na co może sobie pozwolić Hodowca, wszystko zależy od warunków jakie w danym momencie wpływają na nasza decyzję. Femka i Automat jest tak samo lepsza jak i gorsza... wszystko zależny od sytuacji.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu