Fertygacja

Data dodania: 21-09-2021

Nawożenie nawożeniem ale

co to jest ta Fertygacja

i to Wysokiej Częstotliwości?Nawożenie wysokiej częstotliwości. Jedna z wielu metod uprawy roślin i zwiększanie potencjalnej ilości plonu.

Fertygacja oznacza dodawanie składników odżywczych do wody, którą dostarczasz swoim roślinom. Rośliny konopi zazwyczaj rosną szybciej, gdy pobierają składniki odżywcze z wody, w przeciwieństwie do poszukiwania składników odżywczych w glebie. Kiedy hodowcy konopi mówią o fertygacji, często mają na myśli fertygację o wysokiej częstotliwości, co oznacza częste podlewanie roślin wodą odżywczą.

Fertygacja o wysokiej częstotliwości oznacza podawanie wody odżywczej roślinom konopi nawet 5 razy dziennie. Prawidłowo ustawione rośliny marihuany zazwyczaj rosną szybciej w fertygacji o wysokiej częstotliwości niż rośliny podlewane kilka razy w tygodniu.

Podawaj wodę kilka razy dziennie, korzystając z linii kroplujących, które pompują wodę odżywczą do roślin na czas

Fertygacja o wysokiej częstotliwości musi używać podłoża, które zawiera kieszenie powietrzne, nawet gdy jest wilgotne, aby zapobiec „tonięciu” korzeni z powodu braku tlenu. Najpopularniejszym podłożem do fertygacji o wysokiej częstotliwości dla konopi jest mieszanka doniczkowa kokos + perlit które mogą poradzić sobie z podlewaniem nawet częściej niż kokos). Bardzo dobrze w tej roli spisuje się tez Keramzyt… ale serio ale to bardzo serio mówię bo to jest bardzo ważne Po 3 krotnym przepłukaniu Keramzytu pukamy go kolejne 2 razy  a potem jeszcze ten jeden ostatni raz.

W tym stylu uprawy rośliny konopi otrzymują zwykle wodę odżywczą automatycznie, zgodnie z timerem/programatorem czasowym, za pośrednictwem automatycznego systemu podlewania kapilarnego. Automatyczne nawadnianie zaoszczędzi mnóstwo czasu w porównaniu do ręcznego podlewania kilka razy dziennie. Tak na serio bo bez programatora i pompki jesteście albo będziecie uwiązani do boxa na cały dzień/noc lub dowolną kombinację tych dwóch pór doby.

 

Szybkie porady:

• użyj dobrze przepuszczalnej mieszanki doniczkowej (50/50 coco/perlit działa dobrze)

• używaj odżywek hydro/aero/dwc lub mediów kokosowych

• przy częstszej fertygacji używaj mniejszych doniczek

• zaopatrz się w automatyczny system nawadniania

• podawaj składniki odżywcze przy każdym podlewaniu

• postaraj się, aby EC/PPM wody wpływającej i wypływającej były mniej więcej takie same

• jeśli rośliny wyglądają na wiecznie opadające, podlewaj rzadziej lub mniej wody, dopóki rośliny nie będą pić więcej

• utrzymanie 5,5-6,5 pH wody w hydro to podstawa

• zawsze usuwaj spływającą wodę lub pozwól jej odpłynąć, nigdy nie pozwalaj roślinom siedzieć w wodzie bo zaczną gnić im korzenie

Testować, sprawdzać i kombinować co dla was jest najlepsze, najwydajniejsze, najwygodniejsze itp. Kropki dwie


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu