Hydro vs Ziemia

Data dodania: 02-04-2021 Dzisiaj nieco o różnicach i zaletach i takie tam do poduszki rozmyślenia. Odwieczna walka ciemnej i jasnej strony mocy. 

Czy lepiej jest uprawiać konopie w glebie czy w wodzie?

Dzisiaj nieco o różnicach i zaletach i takie tam do poduszki rozmyślenia. Odwieczna walka ciemnej i jasnej strony mocy. 

Które podłoże jest najlepsze do uprawy marihuany i jaki styl uprawy jest dla Ciebie odpowiedni? Czy uzyskasz największe plony, uprawiając marihuanę z użyciem hydroponiki, z glebą lub fuzją hydro-gleby (np. Kokos lub inne bez glebowe mieszanki ogrodnicze). Które podłoże produkuje topy najwyższej jakości?  ŁoT Zagwozdka !

Uprawa konopi w glebie
Uprawa roślin w glebie wydaje się być tym, co wielu ludzi próbuje najpierw, jeśli chodzi o uprawę konopi. Jeśli uprawiałeś inne rośliny w glebie i / lub utrzymywałeś ogródek glebowy, może to być najlepszy wybór dla Ciebie, ponieważ już wiesz wiele z tego, co musisz zrozumieć, aby uprawiać konopie w glebie.

Zalety Gleby.
Wielu już ma doświadczenie z glebą - Uprawa konopi w glebie jest podobna do uprawy roślin, takich jak pomidory czy kukurydza - uprawa gleby może być dla Ciebie najbardziej intuicyjną opcją, zwłaszcza jeśli masz już doświadczenie w ogrodnictwie.
Proste - podlewaj rośliny ręcznie w pojemnikach
Uprawa na zewnątrz - większość hodowców zewnętrznych decyduje się na uprawę na glebie. W naturze konopie rosną w glebie, więc uprawa na zewnątrz w glebie jest najbardziej podobna do naturalnego środowiska konopi. Wiele osób uważa, że podczas uprawy konopi na wolnym powietrzu gleba jest najprostszym i najbardziej intuicyjnym sposobem uprawy. Uprawa na kompostowanej „super glebie” daje hodowcy możliwość uprawy na zewnątrz bez konieczności dodawania syntetycznych składników odżywczych w butelkach lub kontrolowania pH gleby.


Hydroponika dla konopi
Uprawa marihuany za pomocą hydroponiki oznacza, że hodowca dostarcza składniki odżywcze bezpośrednio do wody Podczas gdy technicznie każde podłoże poza glebą jest uważane za hydroponikę (w tym uprawa na podłożu bez glebowym, takim jak kokos), kiedy większość ludzi myśli o „hydroponice”, myślą o zbiorniku wodnym .

Plusy Hydro
Szybszy wzrost - szybszy wzrost wegetatywny niż jakakolwiek inna metoda uprawy, co może skutkować wcześniejszymi zbiorami.
Większe plony - doświadczeni hodowcy upraw hydroponicznych zwykle uzyskują większe plony niż doświadczeni hodowcy glebowi - w tych samych warunkach (światło, składniki odżywcze itp.).
Mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia się szkodnikami - ze wszystkich rodzajów upraw hydroponicznych jest najmniej prawdopodobne, że ich ogród zostanie zaatakowany przez robaki lub szkodniki (choć jest to zdecydowanie nadal możliwe). Wiele szkodników potrzebuje gleby jako części swojego cyklu życiowego, a wielu hodowców przypadkowo wprowadza szkodniki do swojego pomieszczenia, kupując nową glebę.
Niektóre opcje są mało wymagające w utrzymaniu - niektóre metody hydroponiczne wymagają stosunkowo niewielkiej konserwacji, a wielu hodowców uważa, że niektóre opcje są tak proste, jak uprawa w glebie.

W kolejnym artykule postara się przybliżyć  najlepiej jak potrafię zagadnienia Hydro. 
 
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasianach marihuany