Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Idiotyzmy o Marihuanie cz 1.

Idiotyzmy o Marihuanie cz 1.

Data dodania: 13-12-2019

Mądry człowiek wie że jest głupi, Głupi człowiek… Niestety tego nie wie. Szeroko Pojęte Idiotyzmy o Marihuanie cz1.Znajdują się w naszym społeczeństwie jednostki mniej lub bardziej świadome, zwinniejsze, spostrzegawcze, silniejsze … mądrzejsze, inteligentniejsze i przede wszystkim wykształcone bardziej od zdecydowanej większości.

Od takiej osoby/grona osób naturalnie jako prosty obywatel mam prawo wymagać więcej… więcej informacji na temat jaki obmawiają, więcej wyjaśnień problemu jaki właśnie jest przez nich omawiany itp. Działa to zazwyczaj świetnie bo nieraz zamiast próbować przegryźć się przez grube tomiszcza podręczników do fizyki i kompendiów wiedzy odnośnie dynamiki … zadajemy pytanie i prostym językiem uzyskujemy prostą i łatwą do zrozumienia odpowiedź. A co jeśli zamiast sensownej odpowiedzi dostajemy stek bzdur, idiotycznych analogi, bezsensownych porównań albo co gorsza zwyczajnie kompletne zakłamaną odpowiedź…. Tak absurdalną jak twierdzenie że 2+2=5 albo 31. Marihuana nie ma łatwo z takimi personami … które już samym sobie uwierzyły w bzdury które prawią bez opamiętania i świadomie odrzucają niezaprzeczalne fakty przeczące ich zdaniu.


 

1 - Marihuana jest tak samo niebezpieczna jak LSD i heroina

W Stanach Zjednoczonych Ameryki, w 1970 r. Marihuana została sklasyfikowana jako Narkotyk I  Stopnia w ramach ustawy o kontrolowanych substancjach, co oznacza, że uznano ją za równą heroinie i LSD pod względem jej niebezpieczeństwa. Czysta głupota i tyle. To tak jaby uznać ze piwo jest takim samym Alkoholem jak czysty 95% Spirytus. I wisienka na torcie : DEA czyli Drug Enforcement Administration nie miała najmniejszej ochoty przyznać się do błędu i umieścić Marihuanę w osobnej kategorii pomimo przytłaczających dowodów, które pokazują, że marihuana nie jest ani niebezpieczna, ani uzależniająca.

W 2015 r. Odnotowano około 13 000 zgonów bezpośrednio związanych z przedawkowaniem heroiny, co stanowi sześciokrotny wzrost od 2002 r. DEA zwyczajnie nie daje rady, wojna z narkotykami jest całkowitą porażką. Tymczasem w całej historii rośliny nie odnotowano jeszcze bezpośredniej przyczyny śmierci po zażyciu ( zażyciu… :D ) marihuany. Jakiś czas temu pisałem Wam o ryzyku palenia marihuany. Jeśli nie czytaliście to zachęcam do lektury.

Taki mały smaczek …. W 2012 roku Michelle Leonhart, pani administrator DEA, nie była w stanie lub nie chciała odpowiedzieć na proste pytanie, czy „Crack” był bardziej niebezpieczny niż marihuana. Podobnie Michael Botticelli kolejny rodzynek z  resortu Narodowej Polityki Kontroli Narkotyków, odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Kokaina lub Metamfetamina uzależnia bardziej niż przysłowiowe zioło. Według polityka i kongresmena Earla Blumenauera,  niezdolność starszych polityków do odpowiedzi na te podstawowe pytania podważa całą kampanię antynarkotykową. Powodem, dla którego nie odpowiedzą na te pytania, jest to, że znają odpowiedź i rujnuje to całe ich stanowisko przeciwko marihuanie, no i nie zapominajmy o Lobby !


 

2 - Marihuana jest bramą do twardych narkotyków

Jest to prawdopodobnie najbardziej popieprzone twierdzenie o marihuanie na jaki można natrafić w Internecie. Zasadniczo sugeruje się, że gdy spróbujesz marihuany (no i niestety nie napisali po ilu blantach albo wiaderkach), AUTOMATYCZNIE ! staniesz się uzależnionym od heroiny, koki , mety czy co tam masz pod ręką. Jako facet uzależniony czyli ćpun… jedyna kariera to napady, kradzieże i przemoc fizyczna aby tylko zdobyć kolejną działkę. Jako kobieta… uzależniona kobieta stoczysz się na dno a prostytucja będzie w krótkim czasie jedyną czynnością jaka dostarczy ci kolejną działkę.

Serio, takie panowało przekonanie i  niestety często wraca do obiegu informacji publicznej wygłoszona przez jakiegoś pożal się Boże znawcę eksperta tematu narkotyków i uzależnień… Wiem wiem, fałdy na mózgu się prostują od takiego bełkotu ale co poradzić. Jako dziecko dostałeś od dziadka scyzoryk ? OUUUUUUUUU dla ciebie mam wiadomość złą młody Padawanie  …. Na 99% zostaniesz nożownikiem i zapewne przestępcą/bandytą bo na pewno napadniesz kogoś z nożem w ręku.

Wielokrotnie ta debilna teoria była obalana w zasadzie od każdej strony… I dobitnie pokazano korelację picia alkoholu w młodości 15-25 lat i dużo wyższym wskaźnikiem procentowym osób używających środków odurzających np. heroina, kokaina, opium, morfina niż osoby które w młodości prowadziły tryb życia zdecydowanie bardziej abstynencki.  


 

3 - Marihuana jest bardzo uzależniająca.

Jest to prawda, po warunkiem że uznamy uzależnienia od innych rzeczy  - są ludzie uzależnieni od marihuany, podobnie jak ludzie uzależnieni od alkoholu, kokainy, zakupów, dworcowych kebabów. Ja osobiście jestem bardzo uzależniony od żelków Haribo ( umyślnie źle napisana nazwa firmy), do tego dochodzi uzależnienie od popcornu w kinie… jakoś nie widzę siebie siedzącego w kinie bez tego białego, tłustego i słonego dziadostwa… . O uzależnieniu od lodów (zimą też ) wspomniałem ? Uzależnienie od mojej żony, od moich dzieciaków… od kubka kawy z rana a jak by tak zliczyć to będzie ze 2 litry przez cały dzień… mogę dalej wymieniać…

Któreś z rzędu badania naukowe, wywróciły do góry nogami to idiotyczne pojęcie. Udokumentowane zostało mnóstwo badań, które pokazują, że marihuana jest znacznie mniej uzależniająca niż alkohol, nikotyna i kofeina. W 2007 r. badanie przeprowadzone przez Michigan State University wykazało, że co najmniej 43% Amerykanów w wieku 18+ próbowało marihuany przynajmniej raz w życiu. Gdyby zioło było tak uzależniające, jak mówią, można oczekiwać, że ponad 4-9% regularnych użytkowników marihuany uzależni się … i w tym miejscu słowo „uzależni” jest zaj****** nadużyciem.


Statystyki Administracji ds. Nadużywania Substancji i Zdrowia Psychicznego – oznajmiła że, prawie milion osób w wieku 12+ szukało pomocy lub i leczenia od uzależnienia w 2012 roku – dość naciągana statystyka. Znaczna liczba tych osób została zmuszona do podjęcia tego kroku przez sądy. Jeśli weźmiemy górną granicę szacunków uzależnienia od marihuany (4 - 9%) i porównamy z resztą używek  : alkohol (15%), kokaina (17%), heroina (23%) i tytoń (32%) to OKAŻE się ze jakoś mało uzależniająca jest ta nasza Bardzo Uzależniająca Marihuana.


CDN.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu