Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Jeść czy Palić ? To i To :D

Jeść czy Palić ? To i To :D

Data dodania: 04-10-2021

Zioło jest zajebiste fajne :D

Pod każdą Postacią

W każdej sytuacji

I o każdej porze.W przeciwieństwie do tego, co niektóre komedie przedstawiają i w co potencjalnie powinieneś wierzyć z racji swojego przekazu, jedzenie surowego zioła nie da ci haju. Bez względu na to, jak duży potencjał tkwi w surowej, świeżo zebranej marihuanie, praktycznie nie ma żadnego z najbardziej znanych i odurzających kanabinoidów tej rośliny, delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC). Istnieje jednak bogactwo kwasu tetrahydrokannabinolowego (THCA), nieaktywnego związku znajdującego się we włoskach żywych roślin konopi.

THCA jest ściśle porównywane do THC, ale obecnie większość opisuje THCA jako prekursor THC. Chociaż łatwo jest pomylić te dwa, ważne jest, aby wiedzieć, że po spożyciu dają bardzo różne efekty.

Powodem jest kształt cząsteczki THCA. Jest to większa cząsteczka, która nie pasuje do niektórych receptorów kanabinoidowych, w szczególności receptorów CB1. Receptory CB1 można znaleźć głównie w mózgu, ośrodkowym układzie nerwowym, płucach, wątrobie i nerkach. Aby mieć odurzający efekt, kanabinoid musi pasować do receptora CB1.

Roślina konopi wytwarza setki kanabinoidów, związków chemicznych odpowiedzialnych za potencjalne terapeutyczne i psychoaktywne działanie konopi. Jednak tylko kilka kanabinoidów przyczynia się do euforycznego haju, który jest unikalny dla rośliny konopi. Najbardziej znanym, badanym i poszukiwanym jest THC.

Powszechnie uważa się, że gdy roślina marihuany rośnie, poziom THC wzrasta, aż dojrzeje do zbioru. Ale głównym produkowanym kanabinoidem jest w rzeczywistości THCA.


Jak więc THCA staje się THC?

Uproszczona odpowiedź to ciepło i światło — lub proces dekarboksylacji. Ciepło usuwa grupę kwasu karboksylowego z THCA, zmieniając strukturę chemiczną THC. To sprawia, że jest to idealny kształt pasujący do naszego układu endokanabinoidowego (ECS) i receptorów CB1, które biegną przez nasz ośrodkowy układ nerwowy, pozwalając na to klasyczne podwyższone doświadczenie.

Chociaż THCA nie ma działania odurzającego, niektórzy uważają świeżą, surową, niepodgrzewaną marihuanę za super żywność. Być może słyszałeś o wyciskaniu soku z konopi lub dodawaniu surowej marihuany do koktajli w celu poprawy zdrowia. Jest ku temu dobry powód.

Podobnie jak awokado, jarmuż, grecki jogurt, zielona herbata i czosnek, surowa marihuana może łagodzić artretyzm, przewlekły ból, fibromialgię i inne dolegliwości.
 

Zioło jest po prostu zajebiste fajne :D . Surowe czy nie, do palenia czy do jedzenia, do produkcji kremów, leków albo do budowania … Domów. Psia Dupa gdzie bym nie spojrzał dzisiaj to widzę niemal we wszystkim potencjał na wykorzystanie lub zastosowanie… a tam gdzie nie widzę lub nie dostrzegam to ewidentny i jedynym prawidłowym argumentem jest fakt że zbyt mało się przyglądałem :D


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu