Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Kolory widma i Pomidorki :D indyjskie

Kolory widma i Pomidorki :D indyjskie

Data dodania: 16-07-2021 Kolory widma i Pomidorki indyjskie: jakie są skutki każdego koloru światła?

Kolory widma i Pomidorki :D indyjskie

 

Różne kolory widma służą różnym celom we wzroście i rozwoju Pomidorków . Światło, które jest jednym z najważniejszych czynników w uprawie pomidorków, występuje w różnych kolorach. No ale… te tego no… Skąd wiadomo, które widmo wybrać? Czy wiemy, jak określone długości fal kształtują nasze rośliny lub wpływają na jakość ich kwiatów? No cóż – sporo wiemy, ale wiele jeszcze nie wiadomo. Oto, co wiemy do tej pory.

W mega skrócie dla leniwych i w srogim uproszczeniu mowa o barwie światła. Najczęściej z pośród całej palety wymienia się Niebieskie, Zielone, Żółte i Czerwone… Każde jest dobre , Żadne nie jest lepsze id innego, Pojedyncze światło/widmo jest g… warte a wszystkie naraz współgrają nawet lepiej niż nasi pod Monte Cassino.

Wpływ światła UV na konopie

Z pewnością istnieje wiele historii, mitów i plotek na temat UV. Wysiłki badawcze Valoya w tej dziedzinie w połączeniu z danymi z literatury naukowej powinny pomóc hodowcom lepiej zrozumieć, jak UV wpływa na konopie. Wpływ promieniowania UV na kannabinoidy został po raz pierwszy przedstawiony w pracy naukowej Lydona i in. 1987. Lydon i jego zespół doszli do wniosku, że UVB zwiększa stężenie THC w kwiatach, jednak inne kannabinoidy nie zostały dotknięte przez ekspozycję na promieniowanie UV.

Wpływ niebieskiego światła na konopie

Niebieskie światło ma wiele podobnych efektów jak światło UVA. Jednak niebieskie fotony niosą mniej energii w porównaniu z UV, dlatego reakcje niebieskiego mogą być łagodniejsze niż UV.

Wykazano, że niebieskie światło zwiększa stężenie kannabinoidów, zwłaszcza THC, jak wykazano w artykule Magagnini i in. 2018. Poza tym niebieskie światło zwiększa zwartość i sprawia, że ​​rośliny są bardziej krzaczaste. Jest to dobre, ponieważ bardzo wysokie, rozciągnięte rośliny nie są w stanie utrzymać dużych formacji kwiatowych. HPS nie posiada niebieskiego widma.

Typowe, różowe światło LED to połączenie dużej ilości czerwieni i niewielkiej ilości niebieskiego. Podobnie jak UV, niebieskie chipy LED są droższe. Ale niebieskie światło ma kluczowe znaczenie dla dobrego rozwoju rośliny konopi.

 

Wpływ zielonego światła na konopie.

Przez wielu uważane za zbędne, lub nawet pogarszające jakość, moc i ilość plonu.

Niewiele badań można znaleźć na temat wpływu zielonego światła na wzrost lub metabolizm konopi. Jeśli jednak czyta się uważnie, istnieją wskazówki i dane dostępne nawet z bardzo wczesnych artykułów.

Światło Zielone potrafi teoretycznie namieszać bo sprawia, że ​​środowisko staje się zdominowane przez te widmo poprzez odcięcie innych długości fal, może w skrajnych przypadkach znacznie obniżyć stężenie THC w porównaniu z rośliną testową pod gołym niebem oświetlaną światłem dziennego. Ale ma też solidny plus w postaci mocy supermena która skutecznie penetruje prawie wszystkie warstwy liści. Światło czerwone i niebieskie jest prawie całkowicie pochłaniane przez pierwszą warstwę liścia. Dolne warstwy liści mogą wykorzystywać zielone światło w fotosyntezie, a zatem również wytwarzać plony. Więc kto ma racje ? , Zielone Be 3 Cacy ?

 

Wpływ czerwonego światła na konopie

W wielu gatunkach stosunek czerwieni do dalekiej czerwieni jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o morfologii rośliny, kwitnieniu, a nawet kiełkowaniu. Jeśli chodzi o konopie, nie wykazano, aby stosunek R:FR ( Red:Far Red dla nie kumatych) wpływał na czas kwitnienia, ale można wykazać jego wpływ na morfologię. W warunkach, w których ilość czerwieni jest niska w porównaniu z promieniowaniem dalekiej czerwieni, innymi słowy w warunkach niskiego stosunku R:FR, rośliny konopi okazują się wyższe. Można to wykryć na bardzo wczesnym etapie wraz z wydłużeniem łodygi i ogonka. Wydłużona roślina, która nie otrzymała wystarczającej ilości czerwonego światła w porównaniu z daleką czerwienią, jest słabsza i dlatego nie jest w stanie zapewnić wysokich plonów kwiatów.

 

Wpływ dalekiego czerwonego światła na konopie

Po pierwsze, podobnie jak w przypadku zielonych, fale dalekiej czerwieni również przechodzą efektywnie przez liście a widma pod osłoną mają zatem zawsze niski stosunek R:FR. W znacznej części badań stwierdzono, że daleka czerwień zwiększa szybkość fotosyntezy netto w obecności krótszych długości fal… że co ? pytacie ….W naturze obecność dalekiej czerwieni i niski stosunek R:FR dają roślinie wskazówkę, że stoi w cieniu innej rośliny i dlatego powinna przeznaczyć swoją energię na wydłużenie łodygi, aby urosnąć i uzyskać dostęp do większej ilości światło słoneczne. Wydłużenie łodygi jest czymś, czego wielu hodowców stara się unikać, dlatego mądrze jest wybrać spektrum o wysokim stosunku R:FR, co oznacza, że ​​udział czerwieni w stosunku do dalekiej czerwieni jest wysoki.

Z drugiej strony, widmo bogate w daleką czerwień może być bardziej odpowiednie do uprawy roślin matecznych, jeśli pragniemy dłuższych sadzonek… czyli do bezstresowego i o wiele bardziej wydajnego Klonowania jest niemal niezbędne.

Niestety Ewidentny minus FR to obniżanie odporności rośliny… ☹ a miało być tak pięknie.

 

Każde Spektrum jest potrzebne … jak ktoś ma duszę majsterkowicza i wolne fundusze to może sobie samemu zbudować Leda w własnej konfiguracji i testować, znaleźć złoty środek, kamień filozoficzny i rozbić bank z ilości a g/W :D  


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany