Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Konopie znane już w starożytności.

Konopie znane już w starożytności.

Data dodania: 20-07-2019

Istnieją pewne dowody na to, że starożytne kultury wiedziały o psychoaktywnych właściwościach konopi. Marihuana jest znana od… tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą.

 

Marihuana, roślina z taaaką brodą jest stosowana lub i używana od dawien dawna przez ludzi. Większość starożytnych kultur co prawda nie hodowała zioła aby potem melanżować, tylko w celu użycia tej zielonej niesamowitości jako lek ziołowy, a pierwsze uprawy konkretnego przeznaczenia rozpoczynający się (najprawdopodobniej) w Azji około 500 lat pne. Konopie pierwotnie ewoluowały w Azji Środkowej, zanim ludzie wprowadzili roślinę do Afryki, Europy i ostatecznie do obu Ameryk. Historia uprawy konopi w Ameryce sięga czasów wczesnych kolonistów, którzy uprawiali konopie na tekstylia i liny.

Do produkcji odzieży, papieru, żagli i lin użyto włókna konopnego, a jego nasiona wykorzystano jako żywność. Ponieważ jest to szybko rosnąca roślina, która jest łatwa w uprawie i ma wiele zastosowań, konopie były powszechnie uprawiane w całej kolonialnej Ameryce i na misjach hiszpańskich na południowym zachodzie. Na początku XVII wieku kolonie Virginia, Massachusetts i Connecticut wymagały od rolników uprawiania konopi. Jako "suchar" dodam że słowo palenie żagli właśnie nabrało nowego znaczenia. 

Co za barbarzyńskie czasy to były! Skoro do uprawy zielska trzeba było ludzi/kolonistów zmuszać, pewnie dla tego, że bani po tym nie było. Te wczesne rośliny konopne miały bardzo niski poziom THC.

Istnieją pewne dowody na to, że starożytne kultury wiedziały o psychoaktywnych właściwościach konopi. Być może uprawiali niektóre odmiany, aby wytworzyć wyższe poziomy THC do wykorzystania w ceremoniach religijnych lub w praktyce uzdrawiania, np. słynna fajka pokoju :D . Spalone nasiona konopi znaleziono w grobach szamanów w Chinach i na Syberii już w 500 r p.n.e.

Starożytny grecki historyk o nazwisku Herodot opisał Scytów - dużą grupę irańskich nomadów w Azji Środkowej - wdychających dym z tlących się nasion konopi i kwiatów, aby się podnieść. Haszysz (oczyszczona forma konopi palona fajką) był szeroko stosowany na całym Bliskim Wschodzie i w niektórych częściach Azji po około 800 r.n.e. Jego wzrost popularności odpowiadał rozprzestrzenianiu się islamu w regionie. Koran zabrania używania alkoholu i niektórych innych substancji odurzających, ale nie zakazuje marihuany.

Od zarania dziejów, pospolity Kowalski a raczej jego odpowiednik na całej szerokości geograficznej dobrze wiedział co dobre, w każdej kulturze, w każdym społeczeństwie mniejszym lub większym marihuana znalazła swoje miejsce. Czy to jako budulec, uzupełnienie pożywienia lub i ważna cześć obrzędu obyczajowo-religijnego.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu