Main-Lining

Data dodania: 15-11-2021

Technika ta niema dobrego

Polskiego tłumaczenia

ale daje kosmiczne plon              

z 1 rośliny.Niby skomplikowana a jednak bardzo prosta technika maksymalizacji plonu z jednej rośliny poprzez wykorzystanie dostępnej przestrzeni uprawnej w niemal 100%.

Można ? Ano Można… tyle że to nieco czasochłonne jest i niektórzy z miejsca rezygnując z tej techniki przekreślając ją na starcie jako nieefektywna w czasie. Co racja to racja bo Main Lining wymaga sporo trenowania sadzonki i kilkukrotnego topingu.

Ale po kolei , załóżmy że siedzimy na swojej własnej prywatnej wyspie tropikalnej i obowiązuje tam prawu ustalone przez nas samych. Dajemy sobie pozwolenie na sadzenie zioła i wszystkim to pasi… wsio jest legalne.  Jak nic nas nie goni i nasze hobby pozbawione jest czynnika stresogennego i nie  obowiązują nas jakieś sztywne ramy czasowe to Mainlining jest perfekcyjna techniką dla hodowców lubiących dopieścić każda sadzonkę, zgarnąć kolosalne plony nie tracąc prawie żadnych pieniędzy na 10tki lub setki nasion.

Zdecydowana większość roślin na całym świecie wegetuje w taki sposób że rozwija główną łodygę / pień w górę wypuszczając od czasu do czasu boczne odrosty. W tym momencie należy podejść do takiego krzewu… i odciąć główny pień zostawiając 2 dorodne boczne odrosty. Po maksymalnie kilku dniach roślina ponownie zaczyna rosnąć w sposób naturalny tyle że nie próbuje odrodzić głównego pnia bo jego miejsce przejęły Boczne Odrosty… które teraz stanowią dwa główne pnie.  No i po tygodniu albo coś koło tego z tych nowych głównych łodyg na bank wyrosły nowe , świeże zacne pędy po bokach… Wiecie co teraz należy zrobić ? ciach ciach i po krzyku. Z 2ch łodyg robimy 4, i jeśli mamy czas to ponownie po kilku -  kilkunastu dniach kolejne ciach ciach ciach ciach i zostajemy przy 8 głównych łodygach.  Przez cały proces trenowania rośliny dbamy o pozwiązywanie i naginanie łodyg na boki z dala od siebie aby potem sobie nawzajem nie przeszkadzały swoimi odrostami. Trwa to w zależności od ilości topowania od kilku nawet do kilkunastu tygodni. Ale ustaliliśmy że czas nam nie zagraża, i wcale nie jest powiedziane że nie możemy zrobić kilku takich roślin w odstępach czasowych aby zawsze mieć co robić i co podziwiać. Mainlining pozwala na wykorzystanie niemal w 100% powierzchni uprawnej i maksymalizując przy tym do granic absurdu potencjalny plon jaki jesteśmy w stanie zebrać z np. 4 lub 8 Głównych Szczytów + boczne odrosty. Taki układ jest bardzo czasochłonny to prawda ale niesamowicie satysfakcjonujący na samym końcu. 1 roślina rozciągnięta na 1 metr kwadratowy to nie lada wyczyn i niesamowita frajda dla doświadczonego rolnika Pomidorków Indyjskich. Bardzo często zdarza się że Mainlining bije na głowę identyczny metraż oparty na gęstym SoG`u. Do tego wymagane jest doświadczenie … ale wszystko przychodzi z czasem więc trzeba jedynie nieco cierpliwości.  


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu