Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Najlepsze środowisko do uprawy Pomidorów

Najlepsze środowisko do uprawy Pomidorów

Data dodania: 06-09-2021

Co sprawia, że ​​środowisko do uprawy konopi pomidorów jest idealne?
Wieta czy nie Wieta ??
A Co jest potrzebne, aby uzyskać najzdrowszy wzrost i najlepsze plony
Tyż nie Wieta ??5 czynników tworzących idealne środowisko dla np. Pomidorów.

Box to w zasadzie Podstawa aby czymkolwiek rozmawiać… idealne środowisko do uprawy dla swoich roślin... wystarczy rozłożyć dodać światło, uszczelnić, ogarnąć powietrze i gotowe. Zostaje jeszcze kilka innych czynników.

 

1. Światło – jasne, ale nie za jasne

2. Temperatura – komfortowa dla Ciebie, komfortowa dla Twoich roślin

3. Cyrkulacja powietrza – świeże powietrze plus delikatna bryza

4. Odbicie – Zakryj ściany materiałem odblaskowym, mniej strat światła a raczej rozproszenia.

5. Wilgotność – Kontrolowanie wilgotności pomaga roślinom szybciej rosnąć i może zwiększyć produkcję żywicy

Do uzyskania najlepszych zbiorów potrzebne jest doskonałe środowisko. Słabe środowisko uprawy obniża zarówno plony, jak i jakość pąków!

 

Korzyści z doskonałego środowiska do uprawy

Rośliny rosną szybciej

Zbierzesz większe plony

Zdrowsze, bardziej zielone i ogólnie bardziej wytrzymałe rośliny

Wyższa jakość pąków (lepsza gęstość pąków, kształt i produkcja trichomów)

Silniejszy zapach i moc pąków (THC i zapachy mogą się „spalić”, jeśli jest za gorąco)

Rośliny stają są bardziej odporne na typowe problemy, takie jak nadmierne/podlewanie, hermienie, stres cieplny, stres świetlny, robaki, pleśń i gnicie

Utrzymuj rośliny w komfortowych warunkach… inaczej i prościej ogarnij Burdel w boxie i trzymaj porządek :D

 

 

1.) Światło

Uprawiając konopie Pomidory , chcesz, aby światło było jasne, ale nie za jasne. Ilość dostarczanego światła jest jednym z głównych czynników, które determinują twoje plony, a przy mniejszych światłach do uprawy twoje plony będą ograniczone bez względu na to, co robisz.

Światło zmienia również sposób wzrostu Twojej rośliny. Na przykład spektrum kolorów światła może spowodować, że twoje rośliny będą rosły wysokie i chude lub bardziej krzaczaste i przysadziste. Niektóre lampy do uprawy, takie jak lampy LED do uprawy, wykorzystują niestandardowe spektrum kolorów, aby pomóc Twoim roślinom rosnąć tak optymalnie, jak to możliwe.

Ilość światła, jaką dajesz swojej marihuanie, jest głównym czynnikiem decydującym o twoich plonach. Jednak możliwe jest również zapewnienie roślinom konopi zbyt dużej ilości światła, szczególnie przy dużych światłach do uprawy, dlatego ważne jest, aby trzymać je w odpowiedniej odległości.

 

2.) Temperatura

W skrócie: jeśli jest ok dla ciebie ( ciepło ale nie gorąco ) , to jest ok też dla twoich roślin.

Rośliny konopi lubią temperatury w zakresie 19-30°C i mogą zacząć mieć problemy, gdy rośliny doświadczają temperatur poza tym zakresem. To nie jest tak że 32 stopnie w Boxe oznaczają koniec światła… 32 stopnie to znak ze trzeba ogarnąć temperaturę im szybciej tym lepiej.  Przy wegetacji te 32 stopnie na upartego będzie ok ale przy kwitnieniu już Nie!

Na „Oucie” to co innego bo nieraz stoją w pełnym słońcu gdzie w cieniu mamy 35 stopni a na masce lub na kamieniach można smażyć jajka sadzone… ale roślina na zewnątrz ma inną charakterystykę wzrostu, inną budową i mnóstwo liści wiatrakowych.

 

3.) Cyrkulacja powietrza

Zapewnienie roślinom zawsze delikatnego wiatru i dużej ilości świeżego powietrza pomaga im szybciej rosnąć. Dobra cyrkulacja powietrza pomaga również zapobiegać problemom z mączniakiem prawdziwym, zgnilizną pąków i pospolitymi szkodnikami konopi, takimi jak komary lub przędziorków.

Zasadniczo chcesz, aby delikatny wiatr poruszał się nad, przez i pod twoimi roślinami, jeśli to możliwe. Jeśli wszystkie liście są delikatnie szeleszczące, jest idealnie. Nie chcesz kierować wentylatora bezpośrednio na rośliny, ponieważ może to spowodować oparzenia wiatrem (tak się to nazywa… pisać w google)), ale nie chcesz też, aby jakiekolwiek liście leżały w stagnacji zwłaszcza w gorącym powietrzu. Mały oscylujący wentylator lub dwa w przestrzeni do uprawy mogą zdziałać cuda… wróć ! 1 mały to za mało … 2 …. Koniecznie 2 wiatraki.

Oprócz upewnienia się, że powietrze porusza się w przestrzeni do uprawy a listki ochoczo śmigają raz na lewo a raz na prawo, ważne jest również, aby odprowadzać ciepło ze świateł do uprawy, zwłaszcza jeśli robi się zbyt gorąco dla roślin podczas włączania światła. LED`y HPSY … wszystko co się świeci lub i pobiera sporo prądu generuje dużo ciepła.

 

4.) Odbicie

W pełni wykorzystasz oświetlenie do uprawy w pomieszczeniach, odbijając światło w twoich roślinach. Zamiast pozwolić, aby ściany przestrzeni do uprawy pochłaniały PAR`y i MOL`e z twojego światła, możesz użyć materiału odblaskowego, aby odbić je z powrotem w kierunku twoich roślin. Dzięki temu możesz wycisnąć więcej plonów z tego samego światła do uprawy bez konieczności zmiany czegokolwiek innego w swoim środowisku.

Płaska biała ( taka bez faktury, bąbelków itp. ) farba lateksowa jest zaskakująco tanim i łatwym materiałem ściennym, który ma współczynnik odbicia światła 85-95%. Tak, to prawda, samo pomalowanie ścian może faktycznie zwiększyć plony! Istnieje również wiele innych materiałów o świetnym współczynniku odbicia, a niektóre profesjonalne opcje działają nawet lepiej niż farba a mowa o folii odblaskowej… i od razu dodam że ta biała działa lepiej niż ta srebrna.
 

5.) Wilgotność

O ile nie jest bardzo wysoka lub niska, wilgotność zwykle nie spowoduje większych problemów z uprawą konopi. Istnieje jednak kilka sztuczek z wilgocią, aby uzyskać szybszy wzrost i większą produkcję żywicy na pąkach. Procent wilgotności dla poszczególnych faz…

70% dla klonowania

Okolice 55-60% dla wegetacji

Kwitnienie między 45% a 55%

A ostatni tydzień albo i dwa tygodnie 40-45% jest bardzo rekomendowane.

Nie ma jednego „doskonałego” środowiska do uprawy. Podobnie jak ludzie, każda roślina jest nieco inna i może lepiej reagować na niektóre środowiska niż inne. Na przykład niektóre rośliny lepiej radzą sobie z upałem lub zimnem, a niektóre rośliny nie są tak wybredne, jeśli chodzi o dobrą cyrkulację powietrza. Ale dbając o 5 czynników wspaniałego środowiska uprawy konopi, zapewnisz, że Twoja roślina będzie wygodna bez względu na odmianę!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu