Strona główna » Blog o nasionach marihuany » No i mamy Nowy rok... a jaki był Stary ?

No i mamy Nowy rok... a jaki był Stary ?

Data dodania: 04-01-2022

No i mamy rok 2022…

A jaki był 2021

dla branży

dla nas…Czas płynie, lata lecą, sezony rozpoczynają się… niektóre łatwo, perfekcyjnie i z fartem a inne z falstartem. Ale w ty miejscu trzeba przyznać że sezon wiosenny 2021 należy do udanych i obyło się bez dziwnych akcji typu zima po 2 tygodniach porządnego słoneczka jak to miało miejsce chyba ze 2 lata temu.  i kończą i tak w koło Macieju. Koniec sezonu tego outdoorowego trzeba zapisać na bardzo udany a wręcz chyba idealny. Długo cieszyliśmy się słońcem i wypaśną pogodą jaka jest potrzebna do pełni radości… w=zwłaszcza w październiku. Ale i sama zima zawitała do nas bardzo późno i muszę przyznać że zimową kurtkę dopiero w grudniu wyciągnąłem z szafy.

W branży rok 2021 był … że tak to ujmę bardzo owocny. O dziwo nieco słabszy nić pamiętny rok 2020 ale niema co naczekać tylko się cieszyć. Czy dużo się zmieniło ? , nie bardzo. Green House Seeds wprowadził bardzo fajne okupowania, po 100 kroć poręczniejsze i wygodniejsze ale przede wszystkim kilkukrotnie mniejsze i sensowne no i eleganckie. O taki sam krok połasił się Dutch Passion, szkoda z jednej strony bo bardzo lubiłem te metalowe pudełeczka, były … ok ciężkie i nieco gabarytowe ale jakże poręczne i bezpieczne. Zero szans uszkodzenia. No i o ile GHS przeszedł na nowe opakowania ze względów chyba kosmetycznych to Dutch Passion za bardzo nie miał innego wyjścia…

Wiecie dla czego ? Pamięta ktoś taką małą łódeczkę co zakorkowała kanał sueski na astronomicznie dłuuuuuuuuuuuugi czas parząc od strony ilości transportu i kontenerów pływających tym kanałem. Dutch Passion staną w pewnym momencie przed widmem braku tych metalowych pudełeczek i oczywistym ruchem było zaprojektowanie czegoś nowego. I tak tez się stało. Nowe opakowanie nie będzie już metalowe a papierowe ( sztywne ) i zdecydowanie mniejsze.

Dinafem  nadal jest zamknięty i raczej nie zostanie otwarty ponownie w najbliższych latach… tak to jest jak się kombinuje i wojuje z fiskusem a o kantowaniu już nie wspomnę nawet. Szkoda tej marki, wielu klientów do dziś pyta do Dinafem ale nic na to nie poradzimy. RIP

Doszło sporo nowych odmian, w przewarzającej większości jak rok wstecz są to odmiany owocowo smakowe a oprócz tego kilka wyjątkowo ciekawych odmian medycznych z niemalże płaską krzywą :D ilości THC, ( czyta poniżej 0.2 % ). Nie nie nie , nadal nie wolno tego wpakować do doniczki na parapet i gitara. Niestety to nadal nie działa tak jak każdy by oczekiwał. Wiem i rozumiem że poniżej 0.2% jest legalne …. Tak ale posiadanie , nie hodowla. Hodowla to hodowla (uprawa) zwał jak zwał ale czy to ma 27 % czy 0.08% THC bez znaczenia … baty na goły tyłek są te same.

Z takich ciekawostek do warto wspomnieć o dość możnej ofensywie w branży oświetlenia LED i tutaj sytuacja wygląda naprawdę imponująco bo w zasadzie jest bez znaczenia czy szukacz czegoś 100W-atowego do małego Boxika 60x60 czy tez 1000w monstrum opartego na rakowej/drabinowej konstrukcji (tak mi sprzedawca tłumacz przez telefon jak udawałem ciemniaka :D ) zdolnej oświetlić powierzchnię 200x150 cm  … rozstrzał cen jest szalenie szeroki i bardzo ale to bardzo przystępny. Widziałem kilka pokazów i jestem pod wrażeniem. Chyba nadeszła pora aby zająć się amatorską uprawą dla fanu kilku sztuk California Reaper, Habanero i Dragon`s Breath… kocham ostre zakąski.

Jako że mamy początek stycznia to tak dla ciekawostki informuje że na Marzec przygotujemy kilka atlicznych promocyji….
ale szczegóły podam innym razem :D

 

  


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu