Odżywki ?

Data dodania: 16-04-2021 Jeśli zdecydowałeś się zacząć uprawiać Konopie Pomidory Indyjskie po raz pierwszy, nie kupuj wszystkiego co popadnie z działu Odżywki.

Jeśli zdecydowałeś się zacząć uprawiać Pomidory Australijskie po raz pierwszy, próba znalezienia najlepszych składników odżywczych dla Twojej konfiguracji może być bardzo irytująca. Istnieje wiele firm produkujących odżywki, a każda z nich tworzy wiele linii odżywek i suplementów do różnych celów.

 

Niema co palić Jana… jest tego tyle że głowa boli a każdy producent co chwilę wymyśla coś super nowego i innowacyjnego czyli to samo tylko że inaczej zapakowane.

Jako hodowca Pomidorów Twoim celem jest dostarczenie roślinom odpowiedniej ilości składników odżywczych we właściwym czasie. Istnieją dwa główne etapy życia Pomidorów Australijskich (faza wegetatywna i faza kwitnienia). Każdy etap ma inne wymagania żywieniowe. Na szczęście wiele firm zajmujących się odżywkami tworzy świetne produkty, mimo że wszyscy używają różnych formuł i technik. Oto, czym się różnią:

 

Wskaźniki składników odżywczych - każda marka ma inne proporcje składników odżywczych, które uważają za optymalne na każdym etapie wzrostu.

Składniki - istnieje wiele różnych kombinacji związków chemicznych i organicznych, które dają te same proporcje składników odżywczych. Każdy związek reaguje ze sobą inaczej. Oznacza to, że na butelce można zobaczyć dwie butelki ze składnikami odżywczymi o dokładnie takich samych proporcjach NPK, ale zapewnią one nieco inny poziom składników odżywczych dla roślin. Składniki decydują o tym, czy składniki odżywcze są uważane za organiczne czy syntetyczne.

Przeznaczony do gleby lub wody - bardzo ważne jest, aby dopasować podłoże do składników odżywczych. Składniki odżywcze „gleby” różnią się od składników „hydroponicznych”, więc upewnij się, że otrzymujesz właściwy rodzaj! Włókno kokosowe jest ogólnie uważane za rodzaj hydroponiki, jeśli chodzi o składniki odżywcze, chociaż istnieją również składniki odżywcze specjalnie zaprojektowane dla włókna kokosowego. Zazwyczaj hydroponiczne składniki odżywcze zawierają wszystko, czego roślina potrzebuje do wzrostu i mogą być stosowane w każdym podłożu uprawowym.

 

Ważne wskazówki dotyczące suplementów dla Pomidorów Australijskich

Nie myl suplementów ze składnikami odżywczymi. Jeśli wskaźniki NPK wydrukowane na przodzie butelki są naprawdę niskie (np. 0,2-0,2-0,1), oznacza to, że ten produkt jest jakimś suplementem. Podstawowe składniki odżywcze zapewniają wszystkie niezbędne NPK i mikroelementy dla zdrowego wzrostu, więc suplementy nie są konieczne, aby rośliny mogły się rozwijać. Niektóre suplementy są pomocne, ale przesadzenie może spowodować niepożądane reakcje lub spalić roślinę. Czasem mniej oznacza lepiej, zbytnie kombinowanie zawsze skutkuje potłuczeniem tyłka i lipę w boxie. Szkoda krzaków, czasu i pieniędzy.

Używaj odżywek i suplementów tej samej firmy, aby zminimalizować nieoczekiwane interakcje. Łączenie odżywek i suplementów różnych firm znacznie zwiększa szansę na nieszczęśliwe rośliny! Dobrym pomysłem jest również dodawanie tylko jednego nowego suplementu na raz i obserwowanie, jak reagują rośliny, zanim dodadzą cokolwiek nowego lub innego. Jeśli jest to Twoja pierwsza uprawa, spróbuj wybrać tylko jeden lub dwa suplementy, które Ci się podobają. Łatwo jest przesadzić. Powoli … nie od razu Kraków Zbudowano.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasianach marihuany