Strona główna » Blog o nasianach marihuany » ONZ polubiło Marihuanę

ONZ polubiło Marihuanę

Data dodania: 27-03-2021 Marihuana już nie jest najbardziej niebezpiecznym narkotykiem świata... IV kategoria klasyfikacji to za dużo jak na tę roślinę. W końcu !

Nie wiem czy wiecie ale przez bardzo ale to bardzo długi czas marihuany była uznawana a raczej sklasyfikowana tak najbardziej niebezpieczny narkotyk samo jak heroina kokaina META itp. Serio . IV kategoria środków objętych kontrolą stała się domem na marihuany w 1961 roku i praktycznie z miejsca blokowała wszelkie sensowne i mniej sfinansowane badania. ONZ czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych w końcu otrzeźwiała i zagłosowała za usunięciem marihuany z listy najbardziej niebezpiecznych narkotyków. W końcu !!!. Szacun chłopaki, lepiej późno niż wcale.
Ale, niestety zawsze jest jakieś ale. Każdy jeden rząd ma własną jurysdykcję nad tym co jest a nie jest legalne wiec , mogą ale nie muszą zalegalizować, mogą ale nie muszą zmniejszyć penalizację, jednym słowem a raczej zdaniem , mogą wszystko ale nie muszą nic. To w nas jest siła aby to w jakiś sposób na nich na politykach wymusić, zażądać lub wpłynąć jakoś na ich sposób postrzegania przyszłych wyborców.

Jest to dla nas ogromne, historyczne zwycięstwo, nie mogliśmy liczyć na więcej - powiedziała Kenzi Riboulet-Zemouli, niezależna badaczka ds. polityki narkotykowej, która ściśle monitorowała głosowanie i stanowisko państw członkowskich.

Głosowali niemal wszyscy, jedni tak a inni siak ale mimo wszystko na szczęście wygraliśmy my zwolennicy legalnego zioła 2ma głosami przewagi. Za zmianą klasyfikacji opowiedziało się 27 państw. Przeciw było 25.

Ukraina strzeliła focha i powiedziała że nie będzie głosować... chociaż z własnego doświadczenia wiem że szeroki strumień pestek płynie na Ukrainę , wiem bo samemu je tam też wysyłam. Za zmianą kategorii opowiedziały się Stany Zjednoczone i państwa europejskie. Przeciw były m.in. Chiny, Egipt, Nigeria, Pakistan i Rosja.

Delegat Chin zapowiedział, że pomimo ruchów Organizacji Narodów Zjednoczonych, kraj ten będzie ściśle kontrolował marihuanę "aby chronić przed szkodliwością i nadużyciami. Chiny to w ogóle osobna kategoria ... czysta komuna i kropka.

No ale co teraz ?, niestety puki co to... nic. Ktoś się tym musi zająć, jakiś polityk prędzej czy później ponownie uderzy dźwięcznie w strunę z napisem Marihuana i zapewne  wszyscy to usłyszą ale komu się ta nuta spodoba to już trudno wyrokować. Nie jest tajemnicą że Koncerny farmaceutyczne boją się jak ognia legalnego bezpośredniego dostępu obywateli do marihuany bo zwyczajnie nic na tym nie zarobią. A nawet gorzej, na 100% stracą na takim rozwiązaniu i to grube miliardy dowolnej waluty w zależności od danego kraju. Duża cześć społeczeństwa jeszcze nie wie co t tak naprawdę jest ta Marihuana bo ich wiedza opiera się na stereotypach i przeświadczeniem że to zło absolutnie, nic pyzatym niestety. Pasowało by poświecić kilka godzin tygodniowo czasu antenowego w czasie wieczornych wiadomości i edukować społeczeństwo na temat THC, CBD, CBN, CBG i Ogólnych pozytywnych aspektów marihuany. A owej wiedzy jest nieprawdopodobnie dużo do przekazania. 
Tak czy inaczej, niemal rzutem na taśmę ONZ dokonało w końcu coś pożytecznego i sensownego dla odmiany, może to w końcu zaprocentuje w taki sposób jak wszyscy tego oczekujemy. 
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasianach marihuany