Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Palenie marihuany przyspiesza wiek biologiczny

Palenie marihuany przyspiesza wiek biologiczny

Data dodania: 01-07-2021
Na takie oto laboratoryjne roztargnienie się natknąłem w Internecie ->Palenie marihuany przyspiesza wiek biologiczny…. 

Na takie oto laboratoryjne roztargnienie się natknąłem w Internecie ->Palenie marihuany przyspiesza wiek biologiczny…. Wygląda się starzej  ?.

Ale od początku co i jak… bo jak by do tematu nie podejść to nie da się pominąć faktu że marihuana jest coraz częściej i chętniej używana w medycynie ze względu swoje właściwości lecznicze, powinna być używana tylko po rozważeniu jej skutków ubocznych co nakazuje etyka lekarska itp. Pojawiło się małe „Ale” po tym jak  naukowcy z University of Western Australia odkryli, że palenie marihuany może przyspieszyć proces starzenia, czyniąc użytkowników biologicznie starszymi niż ci, którzy nie puszczają dymka. A jak do tego doszli ?

W ramach badania naukowcy przebadali 11 osób, które palą wyłącznie marihuanę, 504 osób palących wyłącznie tytoń, 114 osób palących zarówno konopie indyjskie, jak i papierosy oraz 534 osób w ogóle nie palących w latach 2006-2011. Przed badaniem każdy z uczestników został poddany badaniu przesiewowemu. aby upewnić się, że nikt nie cierpi na chorobę sercowo-naczyniową ani nie spożywa dużych ilości alkoholu, amfetaminy, heroiny lub metadonu. Ogólnie wybrali samych grzecznych chłopaków  Następnie, korzystając z techniki zwanej „tonometrią promieniowej fali tętna”, prześledzili stan układu sercowo-naczyniowego każdej osoby, często używaną metrykę do zrozumienia wieku biologicznego danej osoby.

Ostatecznie naukowcy odkryli, że osoby, które regularnie palą marihuanę, były średnio o 11,84% starsze niż ich rzeczywisty wiek, o czym świadczy sztywność ich tętnic. Oznacza to, że 30-latek, który regularnie pali marihuanę, może mieć biologiczny wiek około 33 lat.

Doszli co dość ciekawego wniosku bo teoretycznie Odkryli, że osoby, które używały marihuany przez długi czas, nie tylko starzeją się, ale także przyspieszają starzenie się w tempie wykładniczym w czasie, co jest alarmujące wg. nich.  No i dla zdrowia populacji na całym świecie ważne jest, aby takie badania były kontynuowane. Też prawda i oczywiście zgadzam się z tym wnioskiem ale znaleźć można  nie jedno ale kilka małych i dużych Ale .

Teoretycznie przeanalizowano znaczną liczbę osób palących konopie indyjskie i tytoń, a także palaczy papierosów i osoby niepalące, to tylko 11 osób paliło wyłącznie marihuanę, wyniki mogą być nieco wypaczone. Ponadto, ponieważ w badaniu udało się zrekrutować tylko jedną kobietę palącą wyłącznie konopie indyjskie, odkrycia mogą dotyczyć tylko mężczyzn. Kolejna sprawa , co oni palili ?

Własne specyfiki, czy dostarczony przez naukowców susz? Jaki to był susz tak w ogóle ? Jakie gatunki? Jakie szczepy , jakie odmiany., jakie poziom THC , jaki by poziom CBD ? . Czy wszyscy palili coś litowego w stylu np. Auto Easy Bud z 12% THC czy np. Auto Amnesia Haze z ok 18% THC czy ewentualnie Royal Gorilla z 27% THC. No i przede wszystkim Ile oni dziennie tego towaru puszczali z dymem??!  No takich danych już nie podali. Moim zdaniem teoria ma dobre podstawy ale ten eksperyment i badania jakie przeprowadzili to zdecydowanie za mało aby wyciągać daleko posunięte wnioski. Zbyt mało danych, zbyt rozbieżne punkty odniesienia i w zasadzie nic nie wiadomo kto co palił ale wszystkie wyniki wsypano do jednego kubła/ tabelki i podano wynik…. Czy prawdziwy ?  

Stwierdzenie że Palenie marihuany przyspiesza wiek biologiczny jest co najmniej zbyt przedwcześnie w ty przypadku i czy w to wierzyć to każdy musi sobie odpowiedzieć sam.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu