Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Ryzyko Palenia Marihuany

Ryzyko Palenia Marihuany

Data dodania: 21-06-2019
Jak powszechnie wiadomo marycha to samo zdrowie itp…  :) W tekście znajdziecie kilka ciekawych informacji związanych z marihuaną i  jej zażywaniem.

 

 

Jak powszechnie wiadomo marycha to samo zdrowie itp… J O pozytywnych właściwościach od strony medycyny już pisałem wcześniej. Poza tym wszem i wobec się o tym trąbi wiec nie ma co męczyć głębiej tematu. Ale gdzieś ostatnio wyczytałem skrawek małego tekstu o tym, że palenie marihuany może zwiększać ryzyko ataku serca… . „Jajogłowi” doszli do wniosku, że nieopierzony „Palacz zieleniny” dostał ataku serca z powodu lęku i psychozy jaki wystąpił po „spożyciu” tłustego blanta… Mniejsza o szczegóły, albo nie … szczegóły teraz są najbardziej istotne. Po pierwsze co ten gość palił i gdzie to można znaleźć niestety nie wiadomo, po drugie w jakich warunkach dokonał tego aktu utleniania zieleniny, na moście linowym ? skakał na bungee i zapomniał przypiąć liny? Nie otworzył mu się spadochron? (zawał ze strachu w sumie dało by się tym wytłumaczyć) ale bądźmy poważni  choć troszkę) i zadajmy sobie pytanie czy to wszystko ma sens. Pytam w taki typowo lekceważący sposób bo uwielbiam jak ktoś naciąga okoliczności do argumentu. Ktoś chlapnął artykuł, o tym że niby to grupa naukowców i oczywiście nikt się nazwiskiem nie podpisze… przebadała przypadek tragicznego zajścia, a obok denata leżał zjarany blant … sami widzicie wnioski nasuwają się same. Nie palić podczas skakania ze spadochronem ani na bungee itp.

 

Jako ciekawostkę przytoczę kawałek raportu WHO, mały kawałek bo autentycznie można usnąć w połowie tekstu ale mniejsza z tym bo podsumowując to co wyczytałem (część przespałem) wskazuje na to że ogromne dawki Delta 9 THC, całego THC i skoncentrowanego ekstraktu marihuany spożywanego doustnie nie były w stanie wywołać śmierci lub patologii narządów u dużych ssaków, ale spowodowały śmierć u mniejszych gryzoni z powodu głębokiej depresji ( ja tez nie ogarniam ale właśnie tak napisali) ośrodkowego układu nerwowego.

I teraz petarda… Nieśmiertelne spożycie 3000 mg/kg THC przez psa i małpę byłoby porównywalne z 70 kilogramowym chłopem który przekąsił 21 kilo 1% -marihuany lub 2,26 kilo 5% haszyszu w jednym czasie… np. na śniadanie .

Obecnie szacuje się, że dawka śmiertelna LD-50* marihuany pobliżu wynosi Od 20 000 do 1: 40 000 jednostek. W wolnym tłumaczeniu zakładamy ze blant zawiera w sobie ok 1 gram marihuany, … no to na raz wypalić trzeba od 20 do 40 tys. blantów lub około 650 kilogramów w ciągu 15 minut.

Straszne marnotrawstwo moim zdaniem.
 

Wnioski?  Oto kilka:

1. Nikt jeszcze nie dostał nagrody Darwina za uśmiercenie samego siebie THC

2. Prędzej człowiek podpali sam siebie podczas palenia blanta niżeli poniesie śmierć po spaleniu kilkuset kilogramów przy jednym podejściu.

3. Ludzie sami sobie robią krzywdę, bez pomocy marihuany.
 

Dla niewtajemniczonych w termin LD-50 : z ang. lethal dose to śmiertelna dawka, liczba 50 oznacza że po spełnieniu warunków połowa czyli 50% okazów testowych poniosło śmierć.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu