Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Zimowy sezon dla Pomidora Indyjskiego

Zimowy sezon dla Pomidora Indyjskiego

Data dodania: 13-01-2022

Zimno i ślisko

Łapy marzną

Jajka pokryte szronem

-10*C… Damy radę.Pół świata … tak + -, okryła zima tymi swoimi łapskami… no jest ok bo muchy w zimę przestają dokuczać ale minus potężny to taki że nasze konope krzaki nie lubią zimna jakie przynosi zima… ale nie samej zimy. Mówię oczywiście o indoor bo w chwili gdy temperatura spadnie poniżej 15 ° C nasz krzaczor minimalizuje tępo wzrostu do minimum a nieco bliżej 10*C wpada w hibernację. Jak zjedziemy jeszcze niżej z termometrem to mamy niemal pewność na poważne obrażenia, a nawet śmierć rośliny.

Roślina rosnąca na zewnątrz jest często bardziej odporna na zimno niż rośliny domowe. Część tej odporności wynika z faktu, że ich korzenie nie podlegają dużym wahaniom temperatury. Rośliny konopi nie lubią „zimnych stóp”. Nie lubią podlewania zimną wodą. Kiedyś usłyszałem albo chyba gdzieś przeczytałem że idealna woda do podlewania powinna mieć temperaturę w przedziale 17-21*C . Założę się że żaden z was nie da rady wyżymać siedząc gołym tyłkiem w piwnicy na posadzce… krzaki czyją tak samo. Przyda się tacka, a najlepiej arkusz styropianu na który potem można postawić doniczki i w ten sposób odizolować i to znacząco od chodu i bardzo niechcianego wychładzania korzeni.

Ale można dogrzewać….

Lampy LED do uprawy są niesamowite ze względu na ich zdolność do wytwarzania dużej ilości światła bez dużej ilości ciepła przy niskim poborze mocy, ale przegrywają mocno z HPS`em w sytuacji kiedy boxa mamy w zimnym miejscu. HPS działa jak wypaśny kaloryferek dla krzaczków w zimę… (w lato niestety jest dokładnie na odwrót).  Kolejnych … chyba oczywistym pomysłem jest robić dzień w nocy a noc w ciągu dnia. W ciągu dnia, robimy w boxe ciemności egipskie a w nocy świecimy. Czasem trzeba będzie dogrzać mała farelką  albo żarnikiem w sytuacji kiedy ty 12h ciemności w ciągu dnia nieubłaganie obniża temperaturę.

 

Automaty, czyli automatycznie kwitnące odmiany tak na upartego mogą mieć światło 24h na dobę, zakończą wegetację niższe i o wiele bardziej tłustsze / gęstsze, a w fazie kwitnienia będą produkować topki tak jak trzeba. W sytuacji kiedy nie mamy możliwości ogarnąć fotoperiodyka w zimę w piwnicy… a bardzo brakuje lub kończy się zapas dojrzałych i zasuszonych pomidorków indyjskich… 1 rzut (czyli niemal cały okres zimowy) automatów na 24h praktycznie rozwiązuje problem w całości.

​​Taka ciekawostka….Konopie ruderalis bez których nie było by automatycznych odmian…. wyewoluowały w mroźnym środowisku północnej Syberii :D

Na koniec tego małego czytadełka dodam ze niektóre odmiany mają zej…. bardzo mocną awersję do niskich temperatur, głównie Californijskie odmiany , Orange Budy … generalnie większość odmian typu USA. Ale niemalże wszystkie Kushe z jakimś wyjątkiem potwierdzającym regułę są stworzone do trudnych surowych i chłodnych warunków… bo w końcu pochodzą z gór Hindu Kish


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu