Strona główna » Blog o nasionach marihuany » 101 pomysłów na Wykorzystanie Marihuany

101 pomysłów na Wykorzystanie Marihuany

Data dodania: 26-07-2021
Z Marihuany można
zrobić Bardzo Dużo
Niemal wszystko
Co tylko chcemy

 

Marysia nadaje się do wielu innych rzeczy a nie tylko do palenia. Puścić z dymem krzaka potrafi każdy… Na szczęści kilku osobom chciało się pogłówkować i na przestrzeni trwającej obecnie ery Kenozoicznej wymyślono więcej możliwych zastosowań niż element wypełniający puste miejsce w blancie/bongo/wiadrze lub garnku z masłem :D Wiadomo co chce przez to przekazać.

Jest tego naprawdę sporo ale podeślę te najbardziej oczywiste i najczęstsze w codziennym użytku.

1. Ubrania

Chińczycy używali konopi do produkcji tkanin i odzieży od 8000 lat p.n.e. Nastąpiło jednak odrodzenie zainteresowania odzieżą z konopi, a teraz możesz nawet zamówić sobie koszulkę, bieliznę , spodnie z konopi na www i tym podobnych. Jest znany z twardej tekstury, bardziej hmm szorstkiej/surowej? niż Len… przydatnej w odzieży sportowej.

2. Jedzenie i picie

Nasiona konopi są wysokobiałkowym źródłem pożywienia i mogą być spożywane na surowo, mielone na posiłek, kiełkować, przerabiane na mleko konopne, przygotowywane jako herbata i używane do pieczenia. Świeże liście można również spożywać w sałatkach. Produkty wytwarzane na rynku obejmują płatki zbożowe, mrożone gofry, lody z mleka konopnego, tofu konopne i masła orzechowe. Nasiona konopi zawierają znikome ilości THC, przez co nie mają efektów psychoaktywnych. W dzisiejszych czasach możesz nawet dostać w swoje ręce piwo konopne,

3. Liny

Włókno konopne jest również przydatne w produkcji lin, dzięki swojej fakturze i trwałości. Wytrzymałość na rozciąganie jest idealna do robienia sznurków. W dawnych czasach używano go nawet do robienia płótna żaglowego. W okresie kolonizacji nowego świata, osadnik będący pod opieka Korony Brytyjskiej miał Obowiązek uprawiać konopie. Podatki i krzewy konopi były nie do uniknięcia.

4. Materiały budowlane

Konopie indyjskie są używane do wytwarzania „betonu konopnego”, mocniejszej, lżejszej i bardziej przyjaznej dla środowiska wersji betonu. Włókna konopne są niezwykle mocne i trwałe i stanowią dobry zamiennik drewna w tworzeniu trwałych i oddychających domów. Służy również do wytwarzania materiału izolacyjnego.

5. Papier

Pierwszy zidentyfikowany papier konopny na świecie pochodzi sprzed około 2000 lat. Konopie są szybko odnawialnym i zrównoważonym źródłem masy celulozowej do produkcji papieru, ale nie są powszechnie wykorzystywane komercyjnie ze względu na wysokie koszty jej przetwarzania.

6. Biżuteria

Sznurki konopne mogą być używane do tworzenia wszelkiego rodzaju biżuterii, od obrączek po naszyjniki i prawie każdej innej formy ozdabiania, o której możesz pomyśleć. Są one wykonane przy użyciu makramy, która jest starą techniką łączenia kilku różnych wzorów geometrycznych bez użycia haczyków i igieł.

7. Plastiki lub wyroby plastyko podobne

Plastik można wytwarzać z konopi, a tworzywa sztuczne na bazie konopi są w rzeczywistości łatwiej poddawane recyklingowi i szybciej ulegają degradacji niż tradycyjne tworzywa sztuczne. Można z nich zrobić praktycznie wszystko - puszki po napojach, pudełka na płyty CD, zasłony prysznicowe, meble, a nawet części samochodowe!

8. Paliwo

„Hempolina” nie jest słowem z filmów Mad Max, to inna nazwa biodiesla z konopi. Z olejów zawartych w nasionach i łodygach konopi można wytwarzać różne rodzaje biopaliw.

9. Oczyszczacz gleby i wody

Konopie przemysłowe z rośliny konopi mogą być wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń ze ścieków, takich jak ścieki ściekowe, nadmiar fosforu ze ściółki drobiowej lub inne niepożądane substancje lub chemikalia. W rzeczywistości konopie są używane do czyszczenia zanieczyszczeń w jednym z najbardziej radioaktywnych i toksycznych miejsc na świecie - miejscu katastrofy jądrowej w Czarnobylu.

10. Pielenie

Możesz dosłownie użyć Krzewów Marihuany, aby pozbyć się innych irytujących, nieznośnych chwastów z gleby w 100% ekologiczny i naturalny sposób. Konopie są bardzo skuteczne w zabijaniu twardych chwastów dzięki swojej wysokości i gęstości, co zapobiega gromadzeniu się nasion chwastów w glebie. Jest to szczególnie istotne, ponieważ pozwala rolnikom powstrzymać się od stosowania potencjalnie szkodliwych herbicydów.

11. Medycyna

Jak możesz wywnioskować z wcześniejszego artykułu, który zrobiliśmy, konopie indyjskie mogą być stosowane w leczeniu szerokiej gamy dolegliwości medycznych. Prawidłowe i medycznie nadzorowane stosowanie konopi może pomóc w przewlekłym bólu, nudnościach, bezsenności i lęku, a to tylko wierzchołek góry lodowej.

12. Produkty kosmetyczne

Konopie są również wykorzystywane w produktach takich jak ziołowe środki nawilżające, masło do ciała i odżywki. Używają organicznego oleju z nasion konopi wraz z innymi niezbędnymi składnikami do produkcji przyjaznych dla skóry artykułów pielęgnacyjnych.

 

Jak by to rozbić na bardziej szczegółowe tematy to pewnie było by tu z 101 wpisów ale kto by to czytał :D


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu