Strona główna » Polska rzeczywistość a nasiona marihuany

Polska rzeczywistość a nasiona marihuany

Kolekcjonerskie nasiona marihuany - polska rzeczywistość


Sklep internetowy seedfarm.pl rozpoczął swoją działalność jesienią 2012 roku. Wraz z naszym rozwojem oraz chęcią zaspokajania potrzeb klientów sklepu internetowego inwestowaliśmy i rozwijaliśmy tradycyjną formę sprzedaży – sklepy stacjonarne. Aktualnie zakupione nasiona można odebrać osobiście w naszych sklepach mieszczących się w Łodzi (ul. Brzeźna 3), Krakowie (ul. Okulickiego 51), Warszawie (ul. Chłopickiego 8A) oraz Kielcach (Centrum). Co to oznacza?
Że każdy klient może osobiście odwiedzić nasz sklep, zobaczyć czy też dotknąć opakowanie nasion i na miejscu wybrać interesującą go odmianę. A jest co wybierać. W naszej ofercie znajdziesz najlepszej klasy kolekcjonerskie nasiona konopi. W stałej ofercie posiadamy odmiany nasion marihuany wielu znanych na całym świecie producentów a zarazem liderów w branży nasion. Jako rzetelna firma mamy prawo nazywać się bezpośrednim i oficjalnym dystrybutorem takich seedbanków jak: Royal Queen Seeds, Barneys Farm, Dutch Passion, Green House Seeds, Female Seeds, Victory Seeds, Fast Buds oraz wielu innych znanych firm produkujących nasiona konopi indyjskiej.

 
Nasz sklep niezwykle ceni sobie swoich klientów, chcąc zapewnić im możliwie jak najlepsze warunki oraz pełne bezpieczeństwo. Seedfarm.pl wykorzystuje certyfikat SSL, który szyfruje dane osobowe podawane podczas zakupów na stronie. Co więcej, wszelkie informacje o kliencie są automatycznie usuwane z sytemu zaraz po otrzymaniu informacji o dostarczeniu naszej przesyłki do adresata. Kolejnym czynnikiem maksymalizującym bezpieczeństwo zakupów w nas jest serwer, który znajduje się w Holandii. Jesteśmy na rynku od 2012 i nadal w sposób ciągły staramy się na bieżąco zwiększać sprawność zakupów na naszym sklepie jednocześnie starając się zapewniać naszym klientom najwyższej jakości produkty, dostarczane w możliwie najkrótszym czasie wraz z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa zakupów.

Z racji bezpośredniej współpracy z producentami nasion marihuany z całego świata oferujemy tylko i wyłącznie produkty w oryginalnych opakowaniach, w różnorodnych opcjach. Kupując na naszej stronie otrzymasz informacje o sposobie pakowania nasion (zazwyczaj nasiona pakowane są po 3szt, 5szt oraz 10szt nasion), cenie w rozróżnieniu ilości nasion w opakowaniu jak i wszystkich informacjach niezbędnych do odpowiedniego sklasyfikowania nasion w swojej kolekcji, tj. genetyki nasion marihuany, wielkości plonu, czasu dojrzewania czy też zawartości THC oraz CBD. Jak firma zaopatrująca się w nasiona tylko i wyłącznie bezpośrednio u producenta (np. Dutch Passion, Green House Seeds ) zobligowani jesteśmy do posiadania pełnego asortymentu patrząc przez pryzmat odmian jak i ilości nasion marihuany w opakowaniu. I dlatego bez problemu kupisz nasiona w opakowaniach producenta zawierające 50 czy 100 nasion. Posiadamy również  MEGA opakowania po 500 i 1000 nasion z firmy Royal Queen Seeds.

Warto często zaglądać na stronę SeedFarm.pl, ponieważ niemal zawsze posiadamy pulę nasion objętych obniżkami cenowymi jak również różnego rodzaju innymi rabatami (produkt dnia, podwajanie nasion, dodatkowe darmowe gadżety, kupony rabatowe na kolejne zakupy oraz wiele innych).
 

Kupując u Nas masz pewność otrzymania wybranego przez Ciebie produktu, w oryginalnym opakowaniu, wraz z dużą ilością gadżetów, katalogów a wszystko to w możliwe najkrótszym czasie wraz z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Współpracujemy z firmami kurierskimi: UPS oraz DPD. Istnieje także możliwość dostarczenia przesyłki poprzez Pocztę Polską jak również wysłania jej do wybranego paczkomatu Inpost. Więcej informacji o innych opcjach dostawy/odbioru w zakładce Dostawa oraz Odbiór osobisty. Nasze przesyłki nie zawierają emblematów naszego sklepu. Nie są też oklejone firmową taśmą, opakowanie w żaden sposób nie sugeruje jaka jest jego zawartość. Według nas bezpieczeństwo to również dyskrecja. Kliknij aby przekonać się jak wygląda nasza paczka.

 

Nasiona konopi a polskie prawo

Wszystkie nasiona jakie posiadamy w swojej ofercie przeznaczone są do celów kolekcjonerskich, dodatkowo warunkiem koniecznym do zakupu jest ukończony 18. rok życia. Sprzedaż/zakup nasion marihuany jak również samo ich posiadanie jest w Polsce w pełni legalne. Nasiona nie zawierają żadnych substancji zabronionych. Jednak uprawa/hodowla jak i samo kiełkowanie nasion marihuany zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest nielegalne i podlega karze pozbawienia wolności.
 
 

KOLEKJONERSKIE NASIONA MARIHUANY

 

Na samym początku trochę podstawowych informacji dotyczących marihuany. Postaramy się sprecyzować czym dokładnie jest ten dość często spotykany i słyszalny termin, co pozwoli nam odróżnić ziarenka marihuany od popularnie spotykanych ziaren konopi siewnej (przemysłowej). Jak się okazuje nie wszystkie nasion konopi to nasiona marihuany. Mówiąc wprost marihuana to suszone i niekiedy sfermentowane kwiatostany (wielokrotnie z niewielką domieszką liści) żeńskich roślin konopi zawierające substancje psychoaktywne z grupy kannabinoili, głównie tetrahydrokannabinol, czyli popularne THC. Konopie z których wyrabiana jest marihuana to nie te konopie, których ziarno/nasiona napotkamy niemal w każdym sklepie ze zdrową żywnością bądź w marketach w dziale eko. Nasiona wykorzystywane w przemyśle spożywczym to ziarna konopi włóknistych, których uprawa w przeciwieństwie do uprawy marihuany jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej legalna. Uprawy te dotyczą odmian konopi, w których stężenie wspomnianego już THC nie jest wyższe niż 0,2%. Obecnie wykaz dozwolonych odmian zawiera kilka pozycji. Ponadto, decydując się na taką uprawę należy spełnić kilka wymogów, takich jak rejestracja w urzędzie oraz kilka formalnych spraw dotyczących między innymi wyboru odmian oraz miejsca utylizacji odpadów z uprawy. Należy jednak wcześniej zapoznać się terminami jakie wyznacza urząd, ponieważ w przypadku przekroczenia wyznaczonego terminu będziemy musieli czekać aż kolejne 12 miesięcy. W przypadku kiedy stężenie THC w roślinie znacznie przekracza wymogi polskiego prawa, niekiedy nawet ponad stukrotnie, uprawa takich roślin jest zabroniona. Co istotne zarówno sprzedaż jak i posiadanie nasion marihuany jest w Polsce legalne, podobnie jak w większości krajów europejskich. Nasiona te pochodzą głównie z Holandii i Hiszpanii, jednak znajdziemy także producentów czeskich czy mocne odmiany amerykańskie. Najstarsze firmy produkujące nasiona pochodzą z Holandii, i do takich marek na pewno zaliczymy: Dutch Passion, Sensi Seeds, Female Seeds, Green House Seeds oraz popularny Royal Queen Seeds. Są to jedne z najpopularniejszych „twórców” nasion marihuany. Musimy jednak wiedzieć że firm zajmujących się produkujących nasion jest na rynku bardzo dużo.
 
W Polsce nasiona marihuany sprzedawane są jako produkty kolekcjonerskie. Z racji iż nie w każdym kraju są one legalne decydując się na tego typu hobby należy najpierw zapoznać się z lokalnym prawem. Dylematem każdego początkującego kolekcjonera jest jakie nasiona wybrać. I tutaj pojawia się problem, ponieważ każdy producent w swojej ofercie posiada od kilkunastu aż do kilkudziesięciu odmian nasion marihuany. Drugim często spotykanym problemem jest ile nasion danej odmiany wybrać, z racji dużego zróżnicowania co do opakowań. Producenci najczęściej pakują nasiona w opakowaniach po 3, 5 lub 10 sztuk. Jednak znajdziemy także pojedynczo oryginalnie zapakowane nasiona jak również takie w opakowaniach po 100 sztuk w jednym. Kolejną trudnością jest wybór czy mają to być odmiany kwitnące automatycznie czy też zwykłe tzw. feminizowane. 
 
Wielu z nas zadaje sobie pytanie "Gdzie kupić nasiona marihuany?" I pierwsze co to przychodzi nam na myśl to wszechwiedzący Internet. Na stronach www znajdziemy wiele polskich sklepów oferujących sprzedaż nasion. Dokładnie przeszukując google znajdziemy również strony producentów którzy również oferują sprzedaż nasion. Jednak w tym wypadku barierę stanowi cena za nasiona przeliczona w walucie Euro oraz sam koszt wysyłki.
Mimo wszystko doświadczeni kolekcjonerzy nie patrzą w pierwszej kolejności na cenę nasion a na czynniki które są najważniejsze, czyli bezpieczeństwo. Dlatego szczerze polecamy nasz sklep czyli doświadczenie wynikające z otwarcia sklepu w 2012 roku, jakość nasion czyli bezpośrednia współpraca z producentami, szybkość realizacji zamówień – pracujemy na swoim magazynie oraz możliwość odbioru osobistego w jednym z naszych sklepów (Nasiona konopi Kraków, Kielce, Łódź) a również w dostawie do wybranego miasta w Polsce – szczegóły drogą telefoniczną.

Informujemy, że artykuł ten ma charakter czysto informacyjny, nikogo nie zachęcamy do kiełkowania ani uprawy nasion marihuany, gdyż jest to w Polsce nielegalne.
 

Prawo polskie pozwala kolekcjonować nasiona marihuany jednak ich kiełkowanie i uprawa jest niedozwolona

 
Decydując się i chcąc kolekcjonować nasiona marihuany należy najpierw zapoznać się z lokalnym prawem gdyż nie we wszystkich krajach nasiona konopi są legalne. Musimy wiedzieć że nasiona nie zawierają żadnych substancji niedozwolonych, nie wykazują działania psychoaktywnego i nie są uznawane za narkotyk. Nie są substancją narkotyczną, prekursorem oraz są stosowane wobec nich żadne szczególne zasady w ustawie.
Polskie prawo stanowi zgodnie z art.63 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa konopi innych niż włókniste, podobnie jak krzewu koki i maku jest przestępstwem zagrożonym kara pozbawienia wolności do lat 3. Jak można więc zauważyć zagrożenie karą w przypadku uprawy nasion konopi indyjskiej jest takie samo jak w przypadku posiadania narkotyku. Co ciekawe na terytorium Polski legalna jest sprzedaż jak i posiadanie nasion marihuany. Nasiona te na rynku widnieją jako produkty kolekcjonerskie. Obecnie znajdziemy wiele sklepów oferujących te kolekcjonerskie eksponaty, w większości są to sklepy internetowe (wysyłkowe), niektóre z nich posiadają także swoje stacjonarne odpowiedniki, które znajdują się w największych miastach w Polsce. Celem każdego kolekcjonera jest posiadanie jak największej puli, wartościowych i unikatowych eksponatów. Podobnie wygląda to w przypadku nasion. Szeroka kolekcja to zabezpieczenie pozwalające na uniknięcie bądź zminimalizowanie prawdopodobieństwa wymarcia danej kombinacji genów, w tym przypadku odmiany. Na świecie istnieje wiele banków nasion, w tym Światowy Bank Nasion mający swoją siedzibę w Norwegii, który finansowany jest z finansów państwa, którego celem jest magazynowanie nasion roślin z całego świata.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu