Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Marihuana fiołkami nie pachnie….

Marihuana fiołkami nie pachnie….

Data dodania: 30-08-2021

Czy kiedykolwiek wyczułeś
zapach marihuany na wietrze?
Nic nie widać ale i tak
wiadomo o co chodzi.Co to za zapach? To Marysia :D

Jedną z najbardziej atrakcyjnych części marihuany jest jej ostry, niepowtarzalny zapach. Niestety ten sam zachwycający zapach jest natychmiast rozpoznawalny i może przysporzyć wielu kłopotów.

Pokój do uprawy z kwitnącymi roślinami marihuany jest fabryką tego pysznego, charakterystycznego zapachu i aby chronić swoje dziewczyny, musisz sprawić, by zapach ten nie był problemem.

Dzisiaj szybko zapoznamy Cię z dostępnymi opcjami neutralizacji zapachów wytwarzanych przez rośliny i wyjaśnimy, które metody są najskuteczniejsze.

Naprawdę nie ma zbyt wielu opcji, jeśli chodzi o zatrzymanie zapachów w pomieszczeniu do uprawy. Albo znajdziesz sposób na „wyszorowanie” zapachów z powietrza, albo znajdziesz sposób na ukrycie zapachu.

W przypadku małej uprawy z zaledwie 1 lub 2 roślinami zwykle można ukryć zapach.

W przypadku większej uprawy prawdopodobnie będziesz musiał wyszorować powietrze, aby upewnić się, że nie wydzielają się zapachy, które mogą zwrócić uwagę wścibskich sąsiadów.

 

Filtr węglowy

Są to bezwzględnie najlepsza opcja kontrolowania zapachów w pomieszczeniu do uprawy marihuany. Filtry węglowe faktycznie wyciągają zapachy z powietrza, neutralizując wszelkie zapachy, które przez nie przechodzą. Filtry węglowe są tym, czego potrzebujesz, jeśli ważne jest, aby zneutralizować powietrze wychodzące z układu wydechowego. Dobry filtr węglowy sprawi, że nigdy przypadkowo nie wydostaniesz się przez okno zapachu marihuany do Twojej okolicy.

Urządzenia te wykorzystują węgiel aktywny do chemicznego pochłaniania zapachów i innych zanieczyszczeń z powietrza przepychanego przez filtr. Musisz użyć wentylatora bo powietrze samo z własnej woli przez te filtr nie przejdzie,  wystarczy przepchnąć lub przeciągnąć powietrze przez filtr węglowy i gotowe. Zasysanie „Do” filtra działa lepiej.

Najczęstszym sposobem na to jest ustawienie filtra węglowego jako części układu wydechowego w szczelnym namiocie do uprawy i użycie wentylatora wyciągowego, który wyciąga gorące powietrze z obszaru uprawy. Gdy gorące powietrze jest wyciągane z roślin, filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy z powietrza.

 

Neutralizatory zapachów (zatuszują zapach)

W przeciwieństwie do filtra węglowego, neutralizatory zapachów nie „szorują” zapachów z powietrza.

Produkty te mają wiązać się z nieprzyjemnymi zapachami, dzięki czemu zapach jest „neutralizowany”. Często mają też bardzo silny zapach, który pomaga zatuszować zapachy.

Większość produktów gospodarstwa domowego, takich jak wtyczki ścienne i spraye, po prostu nie jest wystarczająco mocna, aby na długo zatuszować zapach pomieszczenia do uprawy marihuany, jeśli w ogóle. Do tego potrzeby jest specjalny spray do doraźnego traktowania lub zajefajnie pachnący Żel. ( nazwy nie podam … sami sibie sprawdźcie w sklepach będących w temacie :D )

Ponadto stosowanie tych produktów na roślinach konopi może zmniejszyć lub zmienić ich naturalny zapach.

Każdy neutralizator zapachu lub zapach musi być stały, ponieważ twoje rośliny nie przestają wytwarzać swojego unikalnego zapachu kwitnienia po rozpoczęciu. Gdy zapach dotrze do twojego pokoju do uprawy, w zasadzie staje się silniejszy aż do zbiorów.

Istnieje jednak kilka wytrzymałych produktów, które są skuteczne w małych pomieszczeniach do uprawy marihuany.

Ostrzeżenie prosto od serca... nie umieszczaj też  tych produktów w pokoju do uprawy lub namiocie z kwitnącymi roślinami konopi. Silne neutralizatory zapachu działają tak dobrze, że z czasem mogą zredukować lub zmienić smak pąków. Są one jednak niezwykle skuteczne w neutralizowaniu zapachów poza obszarem uprawy.

 

Oczyszczacze powietrza (filtry powietrza)

Wszyscy uwielbiamy ideę posiadania czystego powietrza do oddychania. Wiele oczyszczaczy powietrza zapewnia redukcję zapachów, zwykle za pomocą filtra. Czy to działa, aby pozbyć się zapachów w pomieszczeniu do uprawy marihuany?

Nie bardzo.

To prawda, że niektóre oczyszczacze powietrza pomagają usunąć niektóre zapachy z powietrza. Jednak nie są one wystarczająco silne, aby wyciągnąć wszystkie zapachy z growroomu. Są one tylko marginalnie skuteczne. Dlatego też, chociaż oczyszczacze powietrza mogą być dobrym wyborem z innych powodów to do oczyszczania powietrza ze śladów marihyany zwyczajnie się nie nadaje…. Za mała wydajność…. Do kibla za to sprawdza się perfekcyjnie :D

 

Generator Ozonu

Generatory ozonu są czasami dodawane do pomieszczeń hodowlanych, aby zneutralizować zapachy. Kijowy pomysł serio.....

To fakt że mocno redukują... neutralizują zapach… ale można się na tym srogo na tym temacie przejechać. O nie jest tak skuteczny jak filtr węglowy w redukcji nieprzyjemnych zapachów, jednym z kilku problemów jest to, że są szkodliwe dla środowiska. Generatory ozonu mają sporo pozytywnych aspektów…Ale aby ogarnąć zapach marihuany potrzebna jest porządna szafa grając…. I robią się schody… w bliskim kontakcie są szkodliwe np. wdychanie ozonu w dużych dawkach może uszkodzić płuca lub i silnie je podrażnić. Na koniec dodam że Generator ozonu w najlepszym przypadku i optymalnym układzie… co najwyżej dorówna porządnemu filtrowi węglowemu który jest całkowicie bezpieczny.

 

Morał z tego prosty zwarty nie kombinuj kup se Narty  filtr węglowy.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu