Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Metoda oświetlenia 12 na 1

Metoda oświetlenia 12 na 1

Data dodania: 10-03-2022

Czarna magia

ale działa.

Mniej Prądu

Więcej TopówOświetlanie 12/1 to bardzo prosta koncepcja, ale z jakiegoś powodu bardzo trudno ją sprzedać hodowcom. No dobra nie dziwie się bo jest to ciut zakręcone na pierwszy rzut oczkiem i całkowicie wbrew logice matki natury ale co poradzić …

Jak coś jest Głupie i działa to to nie jest Głupie

 

W standardowym schemacie oświetlenia wszyscy uwierzyliśmy w jeden lub dwa sposoby. Dla wzrostu wegetatywnego istnieją dwa okresy dnia i nocy 18/6 i słynne 4/20 :D jest jeszcze 24/0 ale w tym systemie wycinamy noc i mamy tylko dzień. Faktem jest, że wszystkie rośliny potrzebują okresu ciemności, aby przetworzyć energię dnia w pożywienie i wzrost. Dlatego nie robisz sobie absolutnie żadnych przysług, używając 24/0 do czegokolwiek innego niż klonowanie. Wszystko, co musisz zrobić, to wyjrzeć na zewnątrz, są tylko 2 miejsca na ziemi, które w dowolnym momencie mają 24-godzinne światło i nie znajdziesz tam NICZEGO rosnącego, jakieś morsy, karibu, kilu inwitów goniących niedźwiedzia polarnego no i jakieś morskie ssaki, wieloryby i trochę ryb ale zieleniny zero, nic null . Klonowanie oczywiście nie jest naturalne, my oszukujemy naturę, więc aby to ułatwić, umieszczamy roślinę w stałym okresie światła. Kiedyś ogarnę coś sensownego o klonowaniu ale nie dzisiaj. 18/6 20/4 działa z drugiej strony, ale kosztuje to sporo energii czyli złotówek.

Prawda jest taka, że ​​tak naprawdę wystarczy przerwać ciemny okres fotosyntezy godziną światła, aby utrzymać wegetację, a robiąc to, dajesz swojej zielenince ogromny okres przetwarzania/wzrostu w ciemności. 12/1 to po prostu 12 godzin włączony, 5,5 godziny wyłączony, 1 godzina włączony i 5,5 godziny wyłączony. Następnie powtarzaj przez cały okres wegetacji.

12 świecimy, 5 i  pól gasimy, 1 świecimy i kolejne 5 i pól gasimy i zrobiła się cała pełna doba. Taki cykl ustawiamy dla każdego okresu 24 godzin w czasie wegetacji. Jedną z oczywistych pierwszych rzeczy, które zobaczysz, jest znaczny spadek rachunków za energię.

Po wegetacji pora na flo

Kwitnienie również jest proste, ale ważne jest, aby w tym delikatnym okresie cyklu życia rośliny śledzić jak najdokładniej, czego oczekuje ewolucja rośliny. Wege jest inne, roślina po prostu chce rosnąć tak duża i piękna, jak to tylko możliwe. Podczas kwitnienia roślina postępuje zgodnie z bardzo specyficznym kodem genetycznym, aby kontynuować rozmnażanie swojego gatunku. Dlatego co 2 tygodnie dostosowujemy nasze oświetlenie.

Na początku ustaw wszystko na 11 godzin światła i 13 godzin przerwy i tak przez  2 tygodnie, a następnie zmniejszysz czas świecenia o 30 minut, tj. po dwóch tygodniach przełączysz się na 10,5 godziny włączenia i 13,5 godziny wyłączenia. Kontynuuj ten 30-minutowy spadek co 2 tygodnie, aż osiągniesz 9 godzin włączenia / 15 godzin przerwy. Zakończ kwitnienie przy tym oświetleniu.

Co to da ? mniej światła to fakt ale właśnie tak dzieje się w naturze, bo dzień się skraca a noc wydłuża… a roślina myśli sobie że jesień tuż tuż i robi to co trzeba aby zdążyć z cyklem. To działa, i wcale nie jest tak że krzak kończy kwitnienie malutki .. nie nie nie jest dokładnie na odwrót bo mógłbym przysięgnąć że jest nieco bardziej puszysty i zagęszczony no i tym samym bardziej ploniasty. No a ile się sztrumu przy tym zaoszczędzi na liczniku ! HA !


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu