Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Od startu do końca cykl 12/12

Od startu do końca cykl 12/12

Data dodania: 09-09-2021

Czy 12/12 z nasion ma sens, daje super zbiór, jest mega wydajne i oszczędne?

Jednym słowem - Nie.Nie. :D
Ok ok … są korzyści z rozpoczęcia fazy kwitnienia tak szybko, jak to możliwe. Nadanie harmonogramu świetlnego 12/12 z nasion to świetny sposób na stworzenie maleńkich roślin „pączkowych”, które mogą być idealne do małego, ukrytego zagajniczka :D . Po nieznacznym zmodyfikowaniu ta sama podstawowa technika może stworzyć większe rośliny i większe plony, nie dodając zbyt wiele czasu przed zbiorami. I jeszcze kwestia genetyki. Niektóre odmiany dają lepsze rezultaty niż inne.

Technika „12/12 z nasion” ma na celu zapoczątkowanie fazy kwitnienia natychmiast po wykiełkowaniu. W ten sposób powstają małe rośliny „pączkowe”, które są zazwyczaj gotowe do zbioru w ciągu 3 ( zdecydowana większość ) do 4 (niemal wszystkie odmiany Haze, wszelakie Amnesia`e i 100% sativy ) miesięcy.

„12/12 z nasion” oznacza dawanie swojej sadzonce konopi 12 godzin światła i 12 godzin ciemności każdego dnia od momentu kiełkowania. Zapewnienie harmonogramu oświetlenia 12/12 inicjuje etap kwitnienia i powoduje, że rośliny konopi zaczynają wytwarzać pąki. Ideą tej techniki jest jak najszybsze rozpoczęcie kwitnienia sadzonek, aby skrócić czas zbiorów. Gdy roślina zacznie kwitnąć, większość odmian jest gotowa do zbioru w ciągu 12 tygodni. Im szybciej roślina zacznie kwitnąć, tym szybciej zaczniesz zbierać plony.

Jest tylko jeden poważny problem nie do przeskoczenia lub zaprzeczenia… 12/12 z nasion często powoduje zahamowanie wzrostu i małe plony. No i plon jest słaby przy takim układzie, często mniej niż 20+ grama z rośliny, nawet przy silnym oświetleniu.

 

12/12 z pestki – co musisz wiedzieć

Coś, co jest nieco mylące w przypadku 12/12 od nasion, to wydaje się, że sadzonki powinny natychmiast zacząć kwitnąć. Nie. Sadzonki fotoperiodyczne nie zaczną kwitnąć, dopóki nie osiągną wieku 3-4 tygodni, bez względu na harmonogram oświetlenia. Oznacza to, że twoje zbiory nie nadejdą wcześniej, jeśli zainicjujesz 12/12 zanim sadzonki skończą 3 tygodnie. Kiedy dasz roślinie 3-4 tygodnie po 18+ godzin dziennie, POTEM przestawisz na 12/12, często uzyskujesz lepsze wyniki, ponieważ rośliny są znacznie większe, gdy zaczynają się formować pąki, bez dodawania dużo (jeśli w ogóle) czasu na zbiory.

Większość sadzonek nie tworzy pąków, dopóki nie osiągną co najmniej 3 tygodnia życia od wykiełkowania. Genetyka a raczej Matka Natura tak to sobie upatrzała i basta.

Rośliny nagradzają Cię za danie im trochę więcej czasu na wzrost. Na przykład solidne 4 tygodnie 18/6 przed 12/12 tworzą rośliny gotowe do zbioru mniej więcej w tym samym czasie co roślina, której podano 12/12 z nasion (3-4 miesiące, w zależności od odmiany), ale znacznie większe plony kosztem większych lub jak kto woli wyższych rachunków za prąd.

Jeśli martwisz się, że rośliny staną się zbyt duże, … to już uspokajam …

TO NIEJEST PROBLEM !

Możesz i masz tak na upartego pełną kontrolę nad kształtem rośliny, przycinając, Top`ując, Fim`ując lub i wyginając rośliny, aby pozostały płaskie, niskie ale szerokie, gdy są młode. Problem rozwiązany.

Wiele osób, które dają 12/12 z nasion, wybrało tę technikę, aby zapewnić roślinom jak najmniejsze rozmiary. Dlatego często można zobaczyć te rośliny w bardzo małych doniczkach (takich jak kubki solo). Podobnie jak w przypadku drzewek bonsai, ograniczenie przestrzeni korzeniowej jest skutecznym sposobem na zmniejszenie ogólnego rozmiaru rośliny. Rośliny trzymane w pojedynczych kubkach rzadko osiągają rozmiary większe niż jeden długi patyczek pąków, zwłaszcza gdy podaje się 12/12 z nasion.

Ma to sens jak jesteś w brutalny sposób ograniczony przestrzenią… (czytaj) masz do dyspozycji tylko trochę miejsca pod biurkiem, lub na górnej półce w szafie… niby jest super i szeroko ale i niestety bardzo nisko… w takich wypadkach można by 12/12 uznać za jedyne rozwiązanie… no bo kiedy z Pustego to i Salomon nie Naleje to Na Bezrybiu i rak ryba.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu