Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Papier z Konopi...

Papier z Konopi...

Data dodania: 19-07-2021

Ekologia zawsze przegra z kolesiarstwem,
zdrowym rozsądkiem, brudnymi pieniędzmi.

Ta prawdziwa Ekologia oczywiście.Ekologia zawsze przegra z kolesiarstwem, zdrowym rozsądkiem i brudnymi pieniędzmi.

Ta prawdziwa Ekologia oczywiście.

Ponieważ świat jest bardziej świadomy ekologicznie niż kiedykolwiek wcześniej, obecnie duży nacisk kładzie się na ochronę, a dokładniej na ochronę papieru. Każdego roku wykrywany jest wyższy poziom gazów cieplarnianych, a naklejenie na każdym pomieszczeniu z drukarką biurową jest dużym znakiem, który błaga o mądrzejsze używanie papieru i ekologizację. …  Świat rzeczywiście mógłby być zupełnie innym miejscem, gdyby przemysł konopny nie został pokonany na początku XX wieku? Na bank kilka lub kilkaset tysięcy hektarów lasów nie zostało by ścięte i przerobione na białą papkę papierową.

W 1916 roku naukowcy zajmujący się rolnictwem w Ameryce odkryli, że można zrobić papier z pulpy konopnej. Papier pozyskiwany z konopi nie tylko miał korzystniejsze właściwości, ale także produkował czterokrotnie więcej papieru na akr w porównaniu z drzewami. Mimo, że zapewniało to wyższe plony i było bardziej przyjazne dla środowiska, do 1933 roku produkcja włókna konopnego prawie nie istniała w skali krajowej. To z pewnością wydaje się zagadkowe. Papier wykonany z włókien konopnych był używany przez ponad 200 lat, sięgając starożytnych Chin i Egipcjan. Nawet deklaracja niepodległości została sporządzona na papierze konopnym przed skopiowaniem na pergamin. Dlaczego więc zmiana?
 

Powody wygranej pulpy drzewnej: Czyli jak w USA zarżnięto konopie.

Kiedy prezydent Hoover był u władzy w latach trzydziestych, właściciel jednej z największych firm prasowych w Ameryce, William Hearst, zainwestował w tysiące akrów lasów, aby zapewnić wystarczającą ilość pulpy dla przemysłu prasowego. Ze względu na wielkość swojej inwestycji w drewno, próbował wykorzenić konopie jako konkurencję w branży, którą chciał zdominować.

Zawiązał sojusz z DuPont, firmą petrochemiczną, która zapewniła również środki niezbędne do przekształcenia włókien drzewnych w papier w procesie chemicznym opartym na siarce. Po uświadomieniu sobie konkurencyjnego przeciwnika konopi, który stawiał jego inwestycję, Hearst rozpoczął wpływową kampanię prasową, aby odwieść Amerykanów od wspierania przemysłu konopnego. Przedstawił konopie jako niezwykle niebezpieczny i wrogi narkotyk, wplatając swój program w wiadomości w sposób, który przemawiałby do rasowych obaw tamtego okresu.

Jego gazeta wywołała ogromny efekt domina i okazała się jedną z głównych sił napędowych delegalizacji upraw roślin należących do rodziny Cannabaceae. Podczas gdy Hearst budził strach w sercach Amerykanów, aby zaszkodzić przemysłowi konopnemu, jego współpracownicy z DuPont Corporation naciskali na Kongres Stanów Zjednoczonych, aby uchwalił ustawę, która nałożyłaby sankcje na tych, którzy „sprzedają, nabywają lub posiadają” marihuanę. Konopie, które wyglądały podobnie, zostały następnie rzucone w złym świetle ze względu na ówczesne piętno wokół rodziny. Zasadniczo przemysł celulozowo-papierniczy odniósł sukces, ponieważ był bardziej dochodowy.

 

Świat mógł być w zupełnie innym stanie niż jest teraz, gdyby przemysł papieru konopnego nadal istniał, a oto dlaczego:

Konopie vs. Masa celulozowa​​​​​​

W porównaniu do swojego odpowiednika ze ścieru drzewnego, papier z włókien konopnych jest odporny na rozkład i nie żółknie ani nie brązowieje z wiekiem.

To także jedno z najmocniejszych włókien naturalnych na świecie, jeden z powodów jego długowieczności i trwałości.

Papier konopny może być poddawany recyklingowi do 8 razy, w porównaniu do zaledwie 3 razy papieru z masy drzewnej – nie, żeby papier z masy konopnej był konieczny, biorąc pod uwagę jego prawdziwą trwałość.

Konopie mają znacznie szybszy plon – łodygi konopi osiągają dojrzałość po około 4 miesiącach, podczas gdy drzewa mogą potrzebować od 20 do 80 lat. Nie tylko rośnie szybciej, ale także zawiera dużo więcej celulozy. Ten szybki powrót oznacza, że ​​papier może być produkowany szybciej, jeśli zamiast drzew używa się konopi.

Miazga konopna nie wymaga wybielania ani tylu chemikaliów, co miazga drzewna. Używanie konopi zamiast drzew może radykalnie zmniejszyć liczbę toksyn i chemikaliów zanieczyszczających zasoby wodne Ziemi.

Nie oznacza to, że ciągłe wykorzystywanie drzew w przemyśle papierniczym jest złe – w rzeczywistości wiele firm stosuje zrównoważone techniki, które mają prawie neutralny ślad węglowy. Szkoda jednak, że nie zawsze tak było. Gdyby połączone wysiłki wielkich korporacji nie zniechęciły do ​​produkcji papieru konopnego na skalę przemysłową, być może żyliśmy w bardziej zielonym, czystszym świecie niż dzisiaj.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany