Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Robale… Darmozjady/Szkodniki VS Owadzia Hussaria

Robale… Darmozjady/Szkodniki VS Owadzia Hussaria

Data dodania: 22-11-2021
Robala Zwalczaj 
Robalem !
Zero współczucia
i Litości


Prawda to jest od zawsze że Cudze lepiej Smakuje i Nie Tuczy :D . Z Marihuaną jest identycznie, trzeba mieć czas i cierpliwość, włożyć sporo pracy i nieraz pieniędzy w osprzęt… albo można wejść do Coffee Shopu i sięgnąć po gotowego worka lub blanta… płacisz i wszystko jest ok.   Robale mają to w Dupie w odwłoku chciałem powiedzieć i wyżerają pasą się na cudzym bez skrępowania i niszczą wszystko na siedzą. Do najczęstszych przestępców należą: Mszyce, Mączlik, Wełniaki i Przędziorki.

Na szczęście one tez mają przerąbane kiedy na Dzielnię (do boxa lub szklarni) wpuścimy pożyteczne drapieżniki  czyli owady drapieżne.

1. Biedronki

Biedronki należą do najłatwiej rozpoznawalnych owadów. Jako dzieci uwielbialiśmy je za ich urocze cętki, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że tak naprawdę są śmiertelnymi drapieżnikami! Mogą zjeść do 60 mszyc w ciągu jednego dnia lub 5000 w ciągu swojego życia. Zjadają również inne zwierzęta, w tym mączliki, roztocza i ryjkowce.

2. Chrysopela ( taka mała zielona waszka. )

Chrysopela to kolejny drapieżny owad, który lubi objadać się mszycami. Są również pomocne w zwalczaniu Wełniaków. Delikatna ale dobrze lata i szybko się rozmnaża przez co doskonale sprawdza się na dużych szklarniach.

3. Delphastus Catalinae

Delphastus catalinae to mały, brązowo-czarny chrząszcz i krewny bardziej znanej biedronki. Ich potoczna nazwa to „drapieżnik mączlika” i każdego dnia mogą spożywać ponad 100 jaj mączlików. Zjadają również dorosłego mączlika, jeśli są dostępne.

4. Modliszka

Modliszka (Stagmomantis) to kolejny owad, który słynie z drapieżnego charakteru. Modliszki to prawdziwe twardziele, zjadają różne szkodniki, w tym mszyce, muchy, ćmy i komary. Chociaż wiele osób uważa, że ​​są gatunkiem zagrożonym, tak nie jest. Modliszka jako nazwa robocza określa ponad 2300 różnych gatunków. Owszem niektóre są zagrożone, i bardzo rzadko występujące, ale inne są tak samo pospolite jak mrówki czy ludzie.

5. Podstępna Pluskwa Kwiatowa

Podstępna pluskwa kwiatowa (Orius insidiosus) jest dobrą opcją do zwalczania szkodników, takich jak wciornastki. Po pożarciu wszystkich stworzeń na liściach zagrzebią się w kwiatach, aby znaleźć więcej. Owady te są pożyteczne tylko latem, ponieważ do przeżycia potrzebują światła i ciepła. Jednak sztuczne oświetlenie również powinno być wystarczające.

6. Chrząszcze wędrowne

Chrząszcze (Atheta coriaria) lubią żyć w wilgotnych, ciemnych warunkach i są idealnymi mieszkańcami gleby w szklarni. Mogą radzić sobie z różnymi szkodnikami, w tym wciornastkami, muchami brzegowymi i larwami komarów. Chrząszcze wędrowne są bardzo pożytecznym owadem i zapewniają doskonałe pokrycie ogrodów. Po oczyszczeniu rośliny ze szkodników polecą do następnej, aby znaleźć więcej.

7. Hypoaspis Miles

Jakieś tam mszyce bo dokładnej Polskiej nazwy niema tylko ta łacińska jest dostępna. To drapieżne roztocza glebowe, żyją w wilgotnym podłożu. Haroszo zjadają larwy i poczwarki wciornastków oraz komarów.

8. Nicienie

Nicienie to mikroskopijne, pasożytnicze robaki. Istnieje wiele różnych gatunków nicieni i wybór właściwego jest kluczowy, ponieważ niektóre z nich są destrukcyjne. Szczególnie pomocnym gatunkiem w ogrodach marihuany jest Steinernema feltiae.

 

Te pozytywne robale spokojnie można znaleźć w Internecie z opcją kupna i dostawa do domu. Czas jest tu czynnikiem kluczowym , bo często przysyłane są jajeczka lub larwy … które bez jedzenia lub odpowiednich warunków zwyczajnie zdychają .


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu