Strona główna » Blog o nasianach marihuany » Sativa czy Indica?

Sativa czy Indica?

Data dodania: 15-04-2021 Sativa czy indica? Takie pytanie zaprząta głowę wielu szczególnie początkującym kolekcjonerom. I co wybrać?

Sativa czy indica? Takie pytanie zaprząta głowę wielu szczególnie początkującym kolekcjonerom. Jak wiadomo odmian konopi jest bardzo wiele, każdy producent w swojej ofercie posiada od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu odmian stąd tak ogromna różnorodność. Jednak każdy z nich w w każdej odmianie podaje informacje dotyczące genów sativa / indica, jeśli nie w postaci procentowej to czy dana odmiana posiada przeważającą ilość któryś z tych genów. Podobnie wygląda to w przypadku odmian kwitnących automatycznie jedyna różnica to w tym przypadku pojawienie się informacji o genach ruderalis odpowiadających za autokwitnienie oraz odporność.

Jednak do rzeczy o co chodzi z tą sativą i indicą, zacznijmy od samego wyglądu, rośliny indica są niskie, krępe, bogato rozgałęzione. Co do efektu to świetnie nadają się wieczorem ponieważ działają nasennie stąd polecana w przypadku problemów z zasypianiem, dodatkowo dzięki temu, że działają psychofizycznie, rozluźniają także mięśnie co daje efekt relaksu, sen staje się głębszy i może trwać dłużej a człowiek rano czuje się bardziej wypoczęty. Jak się potocznie przyjęło odmiany indica usadzają w fotel, rozluźniają przez co często usypiają, dodatkowo świetnie spisują się w przypadku leczenia bólu szczególnie w przypadku chronicznych stanów. Zasadniczo idnica posiada dość silny i charakterystyczny słodko-kwaśny zapach, niektórym kojarzący się z kadzidłem jednak z racji mnóstwa krzyżówek odmian aktualnie rośliny indica wcale nie muszą pachnieć i smakować tak „ciężko”, jednak informacje dotyczą standardowych odmian indica.  Co do pochodzenia to wywodzi się z terenów obecnego Maroka, Afganistanu oraz Turcji.

Co do najpopularniejszych odmian tego typu są to Northern Light, Critical Kush, Master Kush, Mazar, OG Kush, White Widow.

Podsumowując, korzyści jakie dają odmiany Indicato m.in. daje uczucie relaksu poprzez rozluźnienie mięśni, łagodzi napięcie oraz stres i stany lękowe, wykazuje działanie przeciwbólowe ( w tym niweluje bóle migrenowe).

Teraz trochę o konopiach o genach sativa, tutaj też zacznijmy od samego wyglądu. Rośliny są znacznie wyższe, bardziej przypominające choinkę. Nie są krępe a raczej strzeliste z widocznymi głównymi łodygami. Zapach i aromat mocno trawiasty, efekt silny, wspomagający kreatywność, mocno energetyczny stąd potocznie utarło się, że są to odmiany na dzień. Co do cech to świetnie spisują się w walce z depresją, polepsza koncentracje, wspomaga kreatywność, dodaje energii, wzmaga apetyt. Z kolei ten rodzaj konopi wywodzi się z terenów Kolumbii, Meksyku, Brazylii, oraz krajów Afryki (głównie RPA).

Do najbardziej znanych i najpopularniejszych odmian marihuany o genach sativa należą: Amnesia Haze, Super Lemon Haze, Durban Poison, Euforia, czy też Shaman.

Należy także nadmienić, że najczęściej spotykana marihuana są to hybrydy czyli połączenie genów sativa oraz indica. Wykazujące cechy mieszane zarówno pod względem wyglądu jak i efektów, do takich odmian zaliczamy popularne AK, Lemon Skunk, Jack Herer, Moby Dick, Passion#1, Blueberry czy Bubblegum.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasianach marihuany