Strona główna » Blog o nasionach marihuany » Super Soil Mix czyli Super gleba.

Super Soil Mix czyli Super gleba.

Data dodania: 30-04-2022
Organicznie
Zdrowo
Naturalnie
i bez CHEMII !


Super gleba to silnie zmieniona gleba organiczna, która zapewnia roślinom wszystko, czego potrzebują, we właściwym czasie. A po naszemu to… trzeba tak ogarnąć temat i  porządnie zmieszać kilka składników super gleby aby nie musieć się przejmować żadnymi nawozami od początku do końca.

Na wstępie dodam że plon jest mniejszy niż przy użyciu nawozów … zwłaszcza nawozów mineralnych i nieco mniejszy niż przy użyciu nawozów organicznych.
Główny plus Super gleby to samowystarczalne medium wymagające tylko wody i nic poza tym. Wiec celem super gleby jest stworzenie środowiska glebowego przed sadzeniem, które zawiera wszystkie składniki odżywcze, których rośliny będą potrzebować w całym cyklu wzrostu. Brzmi prosto prawda? Każdy zajarzył ? Gitara.
Prrrrr , hola hola … to nie jest takie proste, jak zwyczajne wypakowanie wszytego co mamy pod ręka co wygląda jak nawóz organiczny do betoniarki, dokładne wymieszanie i do doniczek. Nie, tak to nie działa. W naturze występuje balans i należy pamiętać że co za dużo to nie zdrowo. Aby była jasność co do przedsięwzięcia… robimy żywa ziemię, czystą organiczną ziemię zdrową jak cholera z mikrofauną jaka znajduje się w przyrodzie. Pożyteczne mikroorganizmy są centralnym elementem super gleby. To one będą rozbijać wszystko co do niej dodamy w odpowiedni tempie tak jak matka natura przykazała. Jedyne musimy dodać odpowiedniego paliwa do tej ziemi… mieszanki paliw i dobroczynnych bakterii. Odpowiednio skomponowana super gleba sama zadba o odpowiednie ph i naturalnie wzmacnia odporność rośliny na wszelakie patogeny i inne dziadostwa.
Istnieje wiele różnych przepisów na super glebę, z których niektóre są znacznie bardziej złożone niż inne. Wszystkie opierają się jednak na tej samej zasadzie – aby zapewnić wszystkie składniki odżywcze potrzebne do ukończenia cyklu wzrostu i wytworzenia niesamowitych ekologicznych zbiorów. Znajomość nawyków żywieniowych Twojej odmiany roślin pomoże Ci zawęzić wybór.
Łapaj grabki wiaderko, ogrodniczki, czteropak zupy chmielowej i ewentualnie szwagra do pomocy i go roboty. Oto co ci będzie potrzebne…
 200 litrów wysokiej jakości ziemi doniczkowej
14 litrów biohumusu – to coś po robalach dżdżownicach
0.6 kg  mączki kostnej
0.6 kg mączki z rybich ości
1.1 kg guana nietoperzy o wysokiej zawartości fosforu
1.1 kg mączki z krwi
0.3 kg muszli ostryg
0.3 kg mączki z wodorostów
0.3 kg mąki z lucerny
75 gram soli Epsom
110 gram wapnia rolniczego
250 gram  Azomitu
15 gram granulowanego kwasu humusowego
15 gram mikoryzy ( takie fajne grzybki glebowe )

Wymieszaj wszystkie składniki, lekko zwilżając, aż będą wilgotne, lekko wilgotne a nie mokra ciapa. Trzeba to jeszcze upchać do czegoś dużego i wygodnego co można zakryć i odgrodzić od deszczu i słońca. Odczekaj co najmniej 45 dni ale nie więcej niż 90 dni. Taką mieszankę używamy w stosunku 50/50. Masz doniczkę 20 literową to dajesz 10 l super gleby i 10 l tej co na początku urywałeś jako bazę do super gleby.  Woala czy tez włala jak kto coli… poza tym gratulację ogarnąłeś sobie zajefajną ziemię do organicznej uprawy która wystarcza na cykl i dostarcza wszystko co trzeba roślinie całkiem sama… no ok oprócz wody.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog o nasionach marihuany
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu